asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Duran: „Macron uvaľuje zákaz na Russia Today a Sputnik. Favorit prezidentských pretekov mieni zničiť slobodu slova vo Francúzsku?“

 Aktuality

„Nech žije odlišné zmýšľanie, ktoré vo Francúzsku nahradil chladný konformizmus a cenzúra,“ tak začína svoj komentár na portálu The Duran novinár Adam Garrie, ktorý si posvietil na jedného z prezidentských kandidátov.

05 Máj
2017 22:38:31

 

Foto: Facebook


„Emmanuel Macron zakazuje vstup do svojho štábu a na svoje podujatia pre populárne média Russia Today a Sputnik, aj keď väčšine píšucich a hovoriacich médií toto právo udeľuje automaticky. Keď Macron zvíťazil v prvom kole prezidentských volieb vo Francúzsku, náš portál The Duran položil mu otázku, či tento zákaz pre RT a Sputnik zruší, ak sa stane prezidentom. Vzťah Macrona k RT šokuje. Na súčasnom trhu ideí je iba málo novinárskych organizácií, ktoré reálne môžu ovplyvňovať voľby, ak si neberieme do úvahy, že poskytujú vysielací čas pre kandidátov,“ pripomína Adam Garrie.

„Ak poskytnutie vysielacieho času kandidátom, ktorých vedúce média označujú za  „chudákov“, je kriminál, tak kanál RT je vinný. Ale ja osobne nazývam to vyváženým podaním, objektivitou – a to je jediné, v čom RT mohli „obviňovať“ v predvolebnom období. Musíme si položiť otázku: vyženie Macron RT z Francúzska, keď sa stane prezidentom? Predpokladám, že je to schopný urobiť,“ tvrdí novinár.


„To sa veľmi podobá na „plaziaci fašizmus“, v ktorom vedúce média obviňujú Marine Le Penovú. Ale je to somarina. Macronov štáb obvinil RT, že šíri falošné správy. Ale keď svetoznáma agentúra Reuters požiadala, aby Macronoví ľudia predložili aspoň jeden fakt, členovia Macronovho štábu to odmietli. Samozrejme, veď žiadne podobné dôkazy neexistujú,“ prízvukuje Adam Garrie.


„Ľudia nemusia sa stotožňovať s redakčnou politikou RT a Sputniku – presne tak, ako sa nemusia stotožňovať s politikou CNN alebo BBC. Ale uvaliť úplný zákaz v krajine, ktorá sa hlási ku slobode, rovnosti a bratstvu, je zločin a to sa veľmi podobá na diktatúru. Niekto to dokonca môže označiť za fašizmus a použije epitet, ktorý nespravodlivo používajú v súvislosti s oponentkou Macrona - Marine Le Penovou,“ tvrdí novinár.


„RT pravidelne informuje aj o politikoch, ktorí majú pevné protiruské politické názory a postoje. Poskytuje priestor politikom Ukrajiny, Lotyšska, Estónska, Poľska, Nemecka a, samozrejme, USA. RT informoval o predvolebnej kampani Hillary Clintonovej presne tak detailne, ako o kampani Donalda Trumpa. RT poskytlo vysielací čas Berniemu Sandersovi,  Garymu Johnsonovi, Jill Steinovej – a oveľa viac vysielacieho času, ako ktorékoľvek médium amerického mainstreamu,“ pripomína Adam Garrie.


„Macron je to typicky predstaviteľ novej vlny francúzskych politikov, ktorí majú málo pochybností a rozmýšľajú ešte menej. Moderná francúzska politika vždy bola mnohotvárna a bohatá na farby v porovnaní s Amerikou, Veľkou Britániou alebo Kanadou. Francúzski politici bežne citovali filozofov a básnikov, v tom čase, keď anglojazyčný politický svet preferoval heslá, výrazné frázy a pretenzie na humor,“ domnieva sa novinár.

„Macron je vyrobený z iného cesta. Viac sa podobá figuríne z obchodu a jeho prílišné sebavedomie preváža originalitu a intelekt. Žeby súčasné Francúzsko ozaj vyhlásilo vojnu proti slobode slova? Zdá sa, že ak sa Macron stane prezidentom, to bude presne tak. Pochmúrny a šablónový „Rothschildov bankár“ nahradil bohatú paletu postojov a názorov, nastoľuje cenzúru namiesto toho, aby sa zúčastnil na čestnej debate,“ zdôrazňuje v závere svojho komentára na portálu The Duran novinár Adam Garrie.

Tento perfektný komentár si záujemcovia – gurmáni môžu vychutnať v originálu:

https://theduran.com/emmanuel-macron-banns-rt-and-sputnik-is-he-out-to-kill-free-speech-in-france/

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

75 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1174x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1707x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1635x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1446x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,