asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania. Piata žiacka Biblická olympiáda

 Aktuality

Biblická olympiáda je súťaž žiakov základných a stredných škôl s vyučovacím jazykom slovenským z predmetu náboženská výchova. Ide už o piaty ročník tejto súťaže u Slovákov žijúcich v Srbsku, ktorý dnes prebiehal v Báčskom Petrovci.

09 Máj
2017 19:21:09

 

Foto: Jaroslav Čiep

„Začalo sa to pred piatimi rokmi v Hložanoch, kedy sa uskutočnila prvá biblická olympiáda u nás. Pokračovalo to potom v Starej Pazove, Selenči, Aradáči a teraz v Petrovci,“ povedala nám na úvod v mene organizátorov farárka Jasmina Kotasová-Medveďová a pokračovala slovami: „V Petrovci súťažia 52 žiakov, ktorí navštevujú hodiny náboženskej výchovy v našej cirkvi, ale sú tu aj z iných cirkví tiež, ktorí chodia na evanjelické náboženstvo v základných a stredných školách. Väčšina účinkujúcich sú žiaci vyšších ročníkov základnej školy, ale máme aj troch z prvého stupňa a jedenástich žiakov stredných škôl.“

Piatykrát

Témou tohtoročnej Biblickej olympiády je starozmluvná postava prorok Eliáš, ktorý je opísaný v prvej a druhej knihe kráľov. Ide prevažne o vedomostnú olympiádu. Motiváciou je, aby deti študovali Písmo sväté, aby sa v ňom vzdelávali.

Do Petrovca pricestovali žiaci a ich pedagógovia z trinástich prostredí: z Kysáča, Starej Pazovy, vrátane Slankamenských Vinohradov, Aradáča, Selenče, Lalite, Pivnice, Kulpína, Hložian, Šída, Silbaša, Nového Sadu, Suseku a domáci Petrovčania.

Po príchode účastníkov do slávnostnej siene gymnázia privítali ich J. Kotasová-Medveďová a riaditeľka gymnázia Anna Medveďová. Nasledoval kratší program, vrátane symbolického pálenia olympijskej fakle. Po vysvetlení pravidiel súťaže, žiakov zadelili do skupín. Rozdelení v jednotlivých triedach účinkujúci potom riešili prichystané testy.

V pokračovaní sústredenia nasledovalo aj kamarátenie, obchôdzka znamenitostí Petrovca kostolov a Galérie Zuzky Medveďovej, tiež i kultúrno-umelecký program. V poobedňajších hodinách ešte vyhodnotia testy, vyhlásia najúspešnejších a podelia odmeny.

Piata Biblická olympiáda sa uskutočnila pod patronátom Slovenskej evanjelickej a. v .cirkvi v Srbsku, ako aj po minulé roky a tohto roku ako spoluorganizátor účinkovalo aj petrovské gymnázium.

Jaroslav Čiep

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 415x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 646x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 928x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,