asfasdf ×

NázorObčana.sk

Srbsko, krajania. Piata žiacka Biblická olympiáda

 Aktuality

Biblická olympiáda je súťaž žiakov základných a stredných škôl s vyučovacím jazykom slovenským z predmetu náboženská výchova. Ide už o piaty ročník tejto súťaže u Slovákov žijúcich v Srbsku, ktorý dnes prebiehal v Báčskom Petrovci.

09 Máj
2017 19:21:09

 

Foto: Jaroslav Čiep

„Začalo sa to pred piatimi rokmi v Hložanoch, kedy sa uskutočnila prvá biblická olympiáda u nás. Pokračovalo to potom v Starej Pazove, Selenči, Aradáči a teraz v Petrovci,“ povedala nám na úvod v mene organizátorov farárka Jasmina Kotasová-Medveďová a pokračovala slovami: „V Petrovci súťažia 52 žiakov, ktorí navštevujú hodiny náboženskej výchovy v našej cirkvi, ale sú tu aj z iných cirkví tiež, ktorí chodia na evanjelické náboženstvo v základných a stredných školách. Väčšina účinkujúcich sú žiaci vyšších ročníkov základnej školy, ale máme aj troch z prvého stupňa a jedenástich žiakov stredných škôl.“

Piatykrát

Témou tohtoročnej Biblickej olympiády je starozmluvná postava prorok Eliáš, ktorý je opísaný v prvej a druhej knihe kráľov. Ide prevažne o vedomostnú olympiádu. Motiváciou je, aby deti študovali Písmo sväté, aby sa v ňom vzdelávali.

Do Petrovca pricestovali žiaci a ich pedagógovia z trinástich prostredí: z Kysáča, Starej Pazovy, vrátane Slankamenských Vinohradov, Aradáča, Selenče, Lalite, Pivnice, Kulpína, Hložian, Šída, Silbaša, Nového Sadu, Suseku a domáci Petrovčania.

Po príchode účastníkov do slávnostnej siene gymnázia privítali ich J. Kotasová-Medveďová a riaditeľka gymnázia Anna Medveďová. Nasledoval kratší program, vrátane symbolického pálenia olympijskej fakle. Po vysvetlení pravidiel súťaže, žiakov zadelili do skupín. Rozdelení v jednotlivých triedach účinkujúci potom riešili prichystané testy.

V pokračovaní sústredenia nasledovalo aj kamarátenie, obchôdzka znamenitostí Petrovca kostolov a Galérie Zuzky Medveďovej, tiež i kultúrno-umelecký program. V poobedňajších hodinách ešte vyhodnotia testy, vyhlásia najúspešnejších a podelia odmeny.

Piata Biblická olympiáda sa uskutočnila pod patronátom Slovenskej evanjelickej a. v .cirkvi v Srbsku, ako aj po minulé roky a tohto roku ako spoluorganizátor účinkovalo aj petrovské gymnázium.

Jaroslav Čiep

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 870x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1453x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1404x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1235x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,