asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sergej Lavrov odmietol špekulácie a prezradil, o čom rokoval s Rexom Tillersonom

 Aktuality

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na tlačovej konferencii vo Washingtone odmietol špekulácie amerických médií a porozprával o tom, o čom v skutočnosti rokoval s americkým kolegom Rexom Tillersonom.

12 Máj
2017 19:44:02

 

Foto: TASS

„Predovšetkým sme posúdili našu spoluprácu na medzinárodnej scéne. Potvrdilo sa, že aj napriek všetkým ťažkostiam, naše krajiny môžu a musia spolupracovať pri riešení zásadných problémov medzinárodného diania.

Hovorili sme obšírne o Sýrii, a to aj v súvislosti s myšlienkami, ktoré sú teraz formulované, o vytvorení zón deeskalácie. Máme spoločný názor, že by to malo znamenať krok k ukončeniu násilia na celom území SAR, ktorý prispeje k riešeniu  humanitárnych problémov a vytvoreniu pevného základu pre posun smerom k politickému urovnaniu na základe rezolúcie 2254 Bezpečnostnej rady OSN.

Dohodli sme sa, že budeme aj naďalej spolupracovať v rámci formátu Astany, v ktorom sú Spojené štáty zapojené ako pozorovatelia. Ocenili sme pozitívny príspevok Spojených štátov na poslednom stretnutí. Budeme spolupracovať v rámci Ženevského procesu, ktorý, ako vyhlásil osobitný zástupca Generálneho tajomníka OSN S. de Mistura, sa má obnoviť už na budúci týždeň. Dúfame, že sýrska vláda a všetky opozičné skupiny budú konať konštruktívne.

Hovorili sme tiež o ďalších výzvach ktorým čelí svetové spoločenstvo a pri riešení ktorých môžeme spolu so Spojenými štátmi a ďalšími „hráčmi“ skutočne zohrať pozitívnu úlohu. V tejto súvislosti sme sa zmienili o palestínsko-izraelskom urovnaní, situácii v Afganistane, situácii s vykonávaním Minských dohôd pre ukrajinské urovnanie. V záujme riešenia týchto otázok sme sa dohodli na pokračovaní pracovných kontaktov, hľadaní ciest pre zbližovanie postojov všetkých zainteresovaných strán.

Diskutovali sme o stave bilaterálnych vzťahov, ktoré nepôsobia radostne. Dôvody, pre ktoré sa tieto vzťahy ocitli tam, kde sú, dobre poznáme. Bohužiaľ, predchádzajúca americká administratíva urobila všetko, aby podkopala základy našich vzťahov. Teraz sme vynútení začať pracovať s veľmi nízkej roviny. Sme si dobre vedomí toho, že ruskí a americkí občania chcú žiť v harmónii a normálne komunikovať. Myslím si, že úlohou politikov je konať tak, aby  všetky umelé nánosy, ktoré tomuto bránia, boli odstránené.

Počas jedného stretnutia sa všetky problémy nedarí vyriešiť.  To je úplne jasné. Ale skutočnosť, že je tu ochota pohybovať sa týmto smerom - je pozitívum.  Americký prezident D.Tramp jasne potvrdil svoj záujem o budovanie vzájomne výhodných, vecných a pragmatických vzťahov, ako aj o riešenie problémov. Je dôležité, že Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin rovnako ako  Prezident USA  D.Tramp sú zameraní na konkrétne hmatateľné výsledky, ktoré prispejú k riešeniu problémov, vrátane medzinárodne aktuálnych,“ povedal v závere Sergej Lavrov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1547x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2065x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1942x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1709x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,