asfasdf ×

NázorObčana.sk

Vladimír Mikunda: „Neverte“ Zacharčenkovi

 Aktuality

Podľa ruského webu vzgljad.ru z 12. 5. 2017 hlava samozvanej Doneckej ľudovej republiky Alexander Zacharčenko vyhlásil, že cieľom DĽR je integrácia do Ruska.

13 Máj
2017 19:00:48

 

Foto: Facebook

„Máme jeden cieľ – spojenie s vlasťou a vlasťou je Rusko. Konečným cieľom tohto výboru, celá jeho práca je nasmerovaná len na jedno – návrat do Ruska“, vyhlásil na rokovaní integračného výboru „Rusko – Donbas“.

x x x

Všetci právne vzdelaní a hlavne právne féroví politici a ľudia vedia, že nástupníckym štátom poprevratovej Ukrajiny môže byť len Donecká a Luganská republika, ktorá nesúhlasila s protiústavným prevratom na Ukrajine. Čiže za žiadnych okolností to nemôže byť súčasná „Pomajdanovská Ukrajina“, ktorá sa zrodila na kompletnom porušení ústavy Ukrajiny. Nech robí, čo robí, ani ona nedokáže na krivom základe postaviť rovný dom!

Nie na toto však chcem poukázať, na to už v apríli 2014 poukázal slovenský expert na medzinárodné právo JUDr. Branislav Fábry, PhD., ktorý ho vyučuje nielen na Univerzite Komenského v Bratislave, ale v asi desiatich rečiach ho prednáša po celom svete (viď. jeho blog s titulkom Kto dnes reprezentuje Ukrajinu? - http://www.srspol.sk/clanek-branislav-fabry-kto-dnes-reprezentuje-ukrajinu-9006.html a ďalšie jeho blogy na túto tému.)

Ja chcem na základe tohto poukázať na to, že integrácia s Ruskom síce môže byť cieľom pre DĽR a LĽR, ale určite to bude až po tom, ako bude na Ukrajine nastolený predprevratový ústavný stav, ktorým bude právo nastolené v celej krajine. No a ten môžu nastoliť len sily doposiaľ bojujúce s protiústavnou neprávosťou. A to sú len samozvané republiky Novoruska, ktoré bojujú proti „Kyjevu“, ktorý ich chce protiprávne ovládnuť.

Ak teda Zacharčenko hovorí o integrácii s Ruskom, myslím, že vôbec nemá na mysli len integráciu svojho nekompletného Donbasu.

Vladimír Mikunda

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 534x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 465x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 702x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 982x 👤eugenius
,