asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kto bude ruským veľvyslancom v USA? Podľa všetkého, „čistokrvného“ diplomata vystrieda človek z armádnych kruhov – čo to znamená?

 Aktuality

Ruskí analytici a média veľkú pozornosť udeľujú tomu, kto sa stane novým veľvyslancom Ruska v USA. Očakáva sa, že súčasný veľvyslanec Sergej Kisľak dostane vysokú funkciu v OSN. A kto ho vystrieda na ruskej ambasáde vo Washingtone?

15 Máj
2017 09:22:47

 

Foto: Kremlin

Za najpravdepodobnejšieho kandidáta všetci považujú súčasného zástupcu ministra zahraničných vecí Anatolija Antonova, ktorý sa vo svojej funkcii nachádza iba 4,5 mesiaca... Ale predtým takmer 6 rokov bol zástupcom ministra obrany Ruska, veľmi dobre pozná vojenské prostredie, má obrovské skúsenosti a kontakty vo vojenskej oblasti po celom svete, ale zároveň je to tiež skúsenejší diplomat, doktor politických vied.

Prečo Moskva robí rošády na diplomatickej šachovnici? Podľa všetkého sú tu dve príčiny. Po prvé, Kremeľ chce vystriedať súčasného veľvyslanca v súvislosti so škandálom s údajnými ruskými hakermi a kvôli tomu, že ten má dobré kontakty s tímom Donalda Trumpa. V tejto súvislosti mnohé americké média považujú veľvyslanca takmer za hlavného ruského špióna... Navyše diplomatická prax má svoje pravidla. Obyčajne výmena veľvyslancov sa vykonáva aj pri príležitosti výmeny na prezidentskom úrade. A Sergej Kisľak už aj tak sa „trochu zdržal“ v USA – od júla 2008, prežil viacerých prezidentov...

Anatolij Antonoj je tiež skúsený diplomat, ale aj príslušník ministerstva obrany. Na ministerstve obrany Ruska dlhšie obdobie zodpovedal za kontrolu zbraní. Má veľkú zásluhu na uzatvorení v súčasnosti platnej dohody medzi Ruskom a USA o obmedzení strategických útočných zbraní. Pracoval v oblasti riešenia problémov nerozšírenia zbraní masového ničenia. Má obrovské skúsenosti rokovaní s americkými politikmi, armádnymi činiteľmi, vojenskými expertmi a pod.

Ruské média komentuje toto pravdepodobné menovanie s pochopením: v týchto časoch v rusko-amerických vzťahoch Moskva potrebuje nielen diplomata, ale aj človeka, ktorý má kontakty v armáde, perfektne pozná problematiku a veľmi dobre sa orientuje v oblasti obmedzenia a nepoužitia útočných a jadrových zbraní. Ruskí analytici poukazujú na to, že „zbrojné“ problémy Moskva tradične vždy jednoduchšie riešila s Republikánmi, ako s Demokratmi. Preto dúfajú, že práve s administráciou Trumpa si nový ruský veľvyslanec bude dobre rozumieť a dokáže sa dohodnúť vo viacerých prípadoch.

Ruské média taktiež pripomínajú, že súčasná dohoda medzi Ruskom a USA o obmedzení strategických útočných zbraní platí do r. 2021 a potom ju bude treba predlžiť, možno ešte zlepšiť – práve to bude úloha pre nového ruského veľvyslanca vo Washingtone. Novinári poukazujú na to, že „výmena stráže“ sa uskutoční aj na americkej ambasáde v Moskve. Podľa všetkého, Johna Teffta v jeho funkcii vystrieda súčasný veľvyslanec USA v Číne Jon Huntsman.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1109x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1027x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 984x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1846x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,