asfasdf ×

NázorObčana.sk

Lukašenko utrpel fiasko: najväčšie fabriky Bieloruska prosia Rusko o záchranu

 Aktuality

Rusko a Bielorusko sú opäť pripravené vrátiť sa k myšlienke vytvorenia spoločných holdingov na výrobu nákladných aut, poľnohospodárskej techniky, agrochémie a ďalších produktov.

28 Máj
2017 20:35:09

Foto: Facebook

Po prvýkrát sa táto idea objavila v roku 2011, vtedy sa začalo aj s jej posudzovaním. Lenže z viny bieloruskej strany to zaniklo. Už dávno je známe, že ak rozhovor podíde k nejakým integračným projektom, Alexandra Lukašenka prepadne strach, že veľké Rusko pohltí malé Bielorusko. Aj vtedy uvažoval rovnako. Tvrdil, že KamAZ jednoducho zlikviduje MAZ a zmení si ho na pomocnú výrobňu.

Bieloruská priemyslová výroba má dva problémy. Fabriky, ktoré zdedila po bývalom ZSSR neboli doteraz modernizované. Za 25 rokov starnutia sa fabriky úplne fyzicky opotrebovali. Druhý problém spočíva v tom, že priemyselné giganty Bieloruska, ktoré kedysi slúžili celému ZSSR, sú dnes až príliš veľké nielen pre potreby vnútorného trhu, ale aj pre trh SNŠ. A nikde inde nie je ich produkcia potrebná.

Hospodárske problémy Bieloruska mu nedávajú šancu na serióznu modernizáciu výroby. Rusko pri tom každoročne podporuje výrobcov nákladnej dopravy a poľnohospodárskej techniky sumou vo výške niekoľko desiatok miliárd rubľov. 

Keďže hospodárstvo republiky prežíva ťažké časy, vzpupnému baťkovi neostáva nič iné, len ísť na ústupky a súhlasiť s industriálnou integráciou s Ruskom.

Alexander Lukašenko sa drží príslovia, že lepšie byť prvým v dedine, ako druhým v meste. Lenže aj život diktuje svoje pravidlá. Bielorusku sa podarilo vyhnúť pogromu priemyslu i poľnohospodárstva, ktorý Rusko zachytil v 90-tych rokoch minulého storočia. Lenže na sovietskom základe sa mu vytvoriť moderné výroby nepodarilo.

Rusko, ktoré sa uzdravelo z otrasov prvého desaťročia bez sovietskej moci, sa razantne trhlo vpred vo všetkých oblastiach. Bieloruskí výrobcovia už nevládzu konkurovať ruským a baťko si nemôže dovoliť zatvoriť fabriky.

Zo západu sa pomoc čakať neoplatí, pretože všetkým je známe, ako Západ pomáha! Stačí sa pozrieť na Pobaltsko, Ukrajinu i Poľsko (ale aj na Slovensko – pozn. red.) . Bielorusko má len jednu spásu – zjednotenie sa s Ruskom.

Podľa finobzor.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(10 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 935x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 878x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 889x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1738x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,