asfasdf ×

NázorObčana.sk

Valerij Pjakin: „V Manchestri zahynuli „ľudia prvej triedy“, preto o tom všetci kričia, ale takmer nikoho nezaujíma, koľko ľudí denne zabíjajú v Sýrii, Iraku a pod.“

 Aktuality

Známy ruský analytik a politológ Valerij Pjakin vo svojom tradičnom komentári zasa sa venoval najaktuálnejším otázkam a problémom svetovej politiky. Relácia trvala bez mala 2 hodiny a analytik dotkol sa viacerých horúcich tém.

29 Máj
2017 19:33:47

 

Foto: Screenshot YouTube

V úvode sa venuje nedávnym teroristickým činom v Manchestri. Hneď prízvukuje, že všetci svetoví politici a média kričia o útoku v Manchestri. Prečo? Pretože v Anglicku zabili „ľudí prvej triedy“. Zdôrazňuje, že prakticky nikoho na svete netrápi a nevzrušuje, koľko ľudí denne zabíjajú v Sýrii, Iraku, Afganistane a pod. Poukazuje na to, že pre globálneho prediktora aj tí ľudia „prvej triedy“ je presne taký istý „pracovný materiál“, s ktorým narába, aby dosiahol svoje ciele – a pre globálneho prediktora je to jedno, koho, kde a v akých množstvách zabíjajú. Realizuje svoje ciele a ostatné ho nezaujíma.

Valerij Pjakin podrobne vysvetľuje, čo a prečo sa stalo v Manchestri. Poukazuje na to, že svetoví politici a média odlišne reagujú a komentujú rôzne teroristické činy – prečo? Pripomína, ktorí svetoví lídri absolvovali americké vysoké školy a špeciálne kurzy, a poukazuje na to, ako globálny prediktor sa snaží „vystreliť“ týchto politikov hore vo všetkých štátoch – a mnohí z nich sa stali prezidentmi, ministrami a pod. 

Väčšiu pozornosť venuje tzv. „umelým“ štátom /Falled states/, tvrdí, že sa všetky podobné štáty rozpadnú. Za umelé štáty označil úplne všetky štáty oboch amerických kontinentov, dokonca aj Veľkú Britániu, Turecko a Švajčiarsko. Tvrdí, že v súčasnosti silnejú dve krajiny – Čína a Irán. Komentuje stále útoky EÚ a USA v súvislosti s údajným nedodržaním Ruskom Minských dohôd. Tvrdí, že západní „partneri“ nemajú záujem a ani nemienia dodržiavať  Minské dohody a vysvetľuje pravidla tejto čudnej hry...

Venuje sa otázke súčasného vývoja na Ukrajine a tvrdí, že tento vývoj na Ukrajine závisí od výsledkov bojov na iných frontoch informačnej vojny – v rôznych regiónoch sveta. Hovorí o tom, že sa politika USA voči Ukrajine zásadne mení. Spojené štáty už nechcú „darovať“ Kyjevu finančné prostriedky, ale sú ochotné iba poskytovať úvery, čím absolútne zničia ukrajinské hospodárstvo.

Valerij Pjakin odpovedal na niekoľko otázok divákov a porozprával o viacerých zaujímavých momentoch ostatných dní.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1081x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1004x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 978x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1835x 👤eugenius
,