asfasdf ×

NázorObčana.sk

Moldavské ministerstvo zahraničia vyhnalo piatich ruských diplomatov. Moskva je rozhnevaná, moldavský prezident to označil za provokáciu

 Aktuality

Včera moldavské ministerstvo zahraničia informovalo o tom, že vypoklonkuje z krajiny piatich ruských diplomatov, ktorých /ako inak!/ podozrieva zo špionáže. V Moskve tento fakt vyvolal búrku nevole a prísľub podniknutia rovnakých opatrení.

30 Máj
2017 08:13:41

 

Foto: Screenshot Facebook Igora Dodona

Mená ruských „špiónov“ – diplomatov moldavské ministerstvo zahraničia nezverejnilo, ale ruské média už uviedli meno prvého človeka, ktorý bude musieť opustiť Moldavsko: je to zástupca vojenského atašé ruského veľvyslanectva v Kišiňove Alexander Grudin.

Pochopiteľne, Moskva s nevôľou reagovala na túto epizódu. Hovorkyňa ministerstva zahraničia Mária Zacharovová na tlačovej konferencii povedala, že najnovšie udalostí názorne demonštrujú vývoj situácie v Moldavsku a smer, ktorý nabrala táto krajina. „Situácia je paradoxná, ale je ukážková – je jasné, že tieto opatrenia nemajú nič spoločné s prácou ruských diplomatov, ale demonštrujú vývoj situácie v samotnej krajine,“ podčiarkla.

Ruské média informujú, že Moskva určite odpovie podobnými opatreniami voči moldavským diplomatom a recipročne pošle domov 5 Moldavcov. Komentáre ruských analytikov a politikov sú dosť podobné: moldavská vláda sa orientuje na Brusel a robí všetko, aby mu ukázala svoju „protiruskosť“, a preto sa snaží vyvolávať hádky s Moskvou.

Moldavský prezident Igor Dodon tvrdo kritizoval najnovšie iniciatívy moldavskej vlády a ministerstva zahraničia. Odvolanie ruských diplomatov nazval hrubou provokáciou. Svoj postoj uviedol na svojej facebookovej stránke:  https://www.facebook.com/dodon.igor/posts/1930027623689900?pnref=story.

„Vyhlasujem, že som veľmi rozhorčený daným nepriateľským krokom zo strany zástupcov moldavskej diplomacie a odsudzujem to tým najkategorickejším spôsobom,“ podčiarkol moldavský prezident. Dodal, že konanie ministerstva považuje za odsúdeniahodné gesto voči, ako prízvukoval, „nášmu strategickému partnerovi – Ruskej federácii.“

Dal jasne najavo svoj postoj: „Toto vykonali, podľa všetkého, na objednávku Západu, a celkom je možné, že aj na požiadavku spoza oceánu. Zariadili to tí, ktorí sú veľmi znepokojení tým, že medzi moldavským prezidentom a Kremľom konečne nadviazali konštruktívny a efektívny dialóg,“ zdôraznil moldavský prezident Igor Dodon. Podčiarkol, že moldavská vláda, proeurópska koalícia zjavne pracuje na tom, aby zhoršila vzťahy medzi Moldavskom a Ruskom a správa sa presne, ako viaceré štáty EÚ a USA.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1171x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1705x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1628x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1444x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,