asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rozbehla sa vlna vyhostení ruských diplomatov: tento raz ich vyhostili z Estónska. Ruské ministerstvo zahraničia pohrozilo odvetou

 Aktuality

V Európskej únii sa rozbehla vlna vyhostení ruských diplomatov z členských krajín únie. Na druhý deň po tom, čo vedenie Moldavska informovalo o vyhostení piatich ruských diplomatov, ako na povel, už aj z Estónska vyhosťujú ruských diplomatov.

31 Máj
2017 19:03:23

 

Foto: Facebook

Samozrejme, v Moskve to vyvolalo veľmi negatívnu reakciu. Ministerstvo zahraničných vecí Ruska pohrozilo, že na vyhostenie diplomatov z Estónska zareaguje rovnakými odvetnými opatreniami. Prvý zástupca ministra zahraničných vecí Ruska Vladimír Titov na tlačovej konferencii vysvetlil, že Rusko bude reagovať na vyhostenie svojich diplomatov z Estónska na základe princípu reciprocity a pošle domov rovnaký počet estónskych diplomatov.

Vladimír Titov prisľúbil, že Moskva určite odpovie a nenechá si brnkať po nose: „Môžeme ubezpečiť všetkých, že tento provokačný krok zo strany Estónska nezostane bez odpovede. Vo vzťahoch medzi našimi krajinami, ako aj so všetkými ostatnými, platí princíp reciprocity a naša odpoveď bude dostatočne rýchla,“ potvrdil.

Tlačová agentúra ITAR-TASS uviedla, že ministerstvo zahraničných vecí Estónska vyhostí niekoľkých ruských diplomatov. Túto krajinu v najbližších dňoch opustia: generálny konzul Ruska v Narve Dmitrij Kazennov a konzul Andrej Surgajev. Dôvod podobného nepriateľského kroku estónske ministerstvo uviesť odmietlo a nechcelo to ani komentovať.

Ministerstvo zahraničných vecí Ruska zdôraznilo, že vyhostenie dvoch ruských diplomatov z Estónska je nepriateľským krokom, ktorý určite nezostane bez odvety. Označilo podobné konanie za  provokáciu, ktorá ničím nebola zdôvodnená a ktorá bezpochyby ešte viac skomplikuje a poškodí rusko-estónske bilaterálne vzťahy, ktoré sa už aj tak vďaka politike Tallinu nachádzajú v slepej uličke. Moskva onedlho vyhostí rovnaký počet estónskych diplomatov.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 649x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 769x 👤eugenius
,