asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské ministerstvo zahraničia žiada odhaliť zvláštne tajomstvo: čo sú to za čudné „neidentifikované“ lietadlá, ktoré lietajú v Afganistane?

 Aktuality

V ostatných mesiacoch európske a zaoceánske média stále zverejňujú poplašné správy, že neznáme „neidentifikované“ lietadlá operujú vo vzdušnom priestore Afganistanu a podporujú teroristov. Čo sú to za lietadlá?..

31 Máj
2017 19:04:44

 

Foto: Facebook

To je však iba polovica záhady. Druhým prekvapením je to, že niektorí západní politici a média obviňujú Rusko, že sú to práve jeho lietadlá, ktoré pomáhajú teroristom... To je však ešte väčšia záhada, pretože, ako je známe, vzdušný priestor Afganistanu je uzavretý letectvom NATO a konkrétne USA – ako sa tam potom prešmykli ruské lietadlá?! A nestalo sa to iba raz, opakuje sa to pravidelne. Čo sú to za neviditeľné ruské lietadlá, ktoré sa dostávajú do prísne stráženého afganského vzdušného priestoru?

Ešte väčšou pikantériou je to, že v Rusku nič nevedia o podobných lietadlách, Kremeľ tam žiadne lietadla neposiela a neposielal a Moskvu by potešilo, keby sa predsa vyjasnilo, čo sú to za lietadlá, odkiaľ prichádzajú a kto ich tam posiela. Preto sa ruské ministerstvo zahraničia obrátilo na svojich kolegov z USA a NATO s prosbou, aby vysvetlili, čo sa vlastne deje. Možno americkí partneri vedia niečo o týchto záhadných „neidentifikovaných“ lietadlách?..

Vo svojom komentári ruské ministerstvo zahraničia upozornilo na pravidelne prichádzajúce správy o tom, že v rôznych regiónoch Afganskej islamskej republiky lietajú vyše spomínané  „neidentifikované“ lietadlá, ktoré, podľa pozorovateľov, poskytujú podporu miestnym bojovníkom ISIS.

„Konkrétne v máji tohto roku boli podľa tvrdenia úradov provincie Džuzdžán minimálne v troch severných provinciách Afganskej islamskej republiky (Džuzdžán, Fárjáb a Sare Pol) zaregistrované prípady, keď lietadlá bez poznávacích značiek zhadzovali debny so zbraňami a inými zásobami určenými pre oddiely ISIS.

Aj predstaviteľ správneho úradu južnej provincie Gazní verejne vyhlásil, že na územiach okresov Wagaz a Kogyani kontrolovaných teroristami operujú vrtuľníky bez príslušného označenia.

Je pozoruhodné, že napriek protiruskej kampani v celom rade afgánskych a západných masovokomunikačných prostriedkov, ktoré sa snažia obviňovať našu krajinu z podpory Talibanu, generálny tajomník NATO J. Stoltenberg a šéf Spravodajskej agentúry Ministerstva obrany USA V. Stewart vyhlásili, že nemajú o tom žiadne dôkazy.

V súvislosti s tým vzniká zákonitá otázka: čo vedia uvedení predstavitelia NATO a USA o tom, komu patria tieto takzvané neidentifikované lietadlá brázdiace oblohu Afganskej islamskej republiky, krajiny, v ktorej je už viac než 15 rokov dislokovaný vojenský kontingent USA a NATO, pričom afganské letectvo chronicky trpí nedostatkom fungujúcej leteckej techniky a kvalifikovaného leteckého personálu?“ uzatvára takmer rétorickou otázkou svoj komentár ruské ministerstvo zahraničných vecí.   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(11 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 571x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 883x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1462x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1135x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,