asfasdf ×

NázorObčana.sk

Česko nakupuje zbrane za 750 miliónov českých korún alebo prvý deň na veľtrhu obrannej a bezpečnostnej techniky v Brne

 Aktuality

Včera v Brne slávnostne otvorili 14. Medzinárodný veľtrh obrannej a bezpečnostnej techniky IDET, PYROS a ISET 2017. Na tomto „trojitom“ veľtrhu zbraní bol prítomný aj český prezident Miloš Zeman, ktorý ho aj otvoril.

01 Jún
2017 19:48:09

 

Foto: Screenshot YouTube

Vo svojom prejave vyzdvihol vysokú kvalitu českých firiem zbrojného priemyslu, podčiarkol, že výrobky českých firiem sú vysokokvalitné a vyzval, aby česká vláda pomáhala domácim výrobcom zbraní presne tak, ako aj ostatným výrobcom, aby mohli úspešne predávať svoju produkciu do zahraničia a vyzbrojovali aj českú armádu.

V pavilónoch P, F výstaviska IDET a na priľahlých voľných plochách návštevníci sa môžu oboznámiť s armádnou, policajnou, hasičskou a záchranárskou technikou. V akcii si túto techniku môžu vidieť v IDET Aréne za pavilónom Z. V tomto roku svoju produkciu na veľtrhu vystavuje 518 firiem z 31 štátov.

Hneď prvý deň veľtrhu IDET v Brne podpísalo české ministerstvo obrany 3 zmluvy na nákup vybavenia pre armádu a modernizáciu techniky. Do konca týždňa podpíše aj ďalšie 4 zmluvy. Celkové nakúpi zbrane a techniku za 750 miliónov českých korún. Z toho najväčšou investíciou bude nákup štyroch laserových ožarovacích a prieskumných kontajnerov pre lietadlá JAS-39 Gripen - za 383 miliónov českých korún. Tieto kontajnery pre českú armádu dodá izraelská firma Rafael Advanced Defense Systems, ktorá je jednou z troch najväčších izraelských zbrojoviek.

Ďalších 190 miliónov bude stať modernizovanie 5 vrtuľníkov Mi-17. Štátny podnik LOM Praha zabezpečí ich opravu tak, aby stroje zodpovedali európskym smerniciam. Tretia  zmluva sa týka spolupráce medzi Vojenským opravárenským podnikom a spoločnosťou General Dynamics. Obidve tieto spoločnosti sa zaoberajú výrobou a opravami vojenskej techniky. Navyše v priebehu veľtrhu budú uzatvorené zmluvy o nákupe nových radarov pre letiská v Kbeloch, Náměští nad Oslavou, Pardubiciach a Čáslave od Vojenského technického ústavu. Pre základňu v Náměšti nad Oslavou slovenská firma OWT zabezpečí náhradné diely  a obnoví záchytné zariadenia pre lietadlá.

Podľa správ z brnenského veľtrhu česká armáda plánuje v najbližších rokoch nákupy za desiatky miliárd korún. Týka sa to, napríklad, modernizácie 33 samohybných húfnic Dana alebo nákupu nových bojových vozidiel pechoty za viac ako 50 miliárd korún.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1165x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1697x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1619x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1428x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,