asfasdf ×

NázorObčana.sk

Česko nakupuje zbrane za 750 miliónov českých korún alebo prvý deň na veľtrhu obrannej a bezpečnostnej techniky v Brne

 Aktuality

Včera v Brne slávnostne otvorili 14. Medzinárodný veľtrh obrannej a bezpečnostnej techniky IDET, PYROS a ISET 2017. Na tomto „trojitom“ veľtrhu zbraní bol prítomný aj český prezident Miloš Zeman, ktorý ho aj otvoril.

01 Jún
2017 19:48:09

 

Foto: Screenshot YouTube

Vo svojom prejave vyzdvihol vysokú kvalitu českých firiem zbrojného priemyslu, podčiarkol, že výrobky českých firiem sú vysokokvalitné a vyzval, aby česká vláda pomáhala domácim výrobcom zbraní presne tak, ako aj ostatným výrobcom, aby mohli úspešne predávať svoju produkciu do zahraničia a vyzbrojovali aj českú armádu.

V pavilónoch P, F výstaviska IDET a na priľahlých voľných plochách návštevníci sa môžu oboznámiť s armádnou, policajnou, hasičskou a záchranárskou technikou. V akcii si túto techniku môžu vidieť v IDET Aréne za pavilónom Z. V tomto roku svoju produkciu na veľtrhu vystavuje 518 firiem z 31 štátov.

Hneď prvý deň veľtrhu IDET v Brne podpísalo české ministerstvo obrany 3 zmluvy na nákup vybavenia pre armádu a modernizáciu techniky. Do konca týždňa podpíše aj ďalšie 4 zmluvy. Celkové nakúpi zbrane a techniku za 750 miliónov českých korún. Z toho najväčšou investíciou bude nákup štyroch laserových ožarovacích a prieskumných kontajnerov pre lietadlá JAS-39 Gripen - za 383 miliónov českých korún. Tieto kontajnery pre českú armádu dodá izraelská firma Rafael Advanced Defense Systems, ktorá je jednou z troch najväčších izraelských zbrojoviek.

Ďalších 190 miliónov bude stať modernizovanie 5 vrtuľníkov Mi-17. Štátny podnik LOM Praha zabezpečí ich opravu tak, aby stroje zodpovedali európskym smerniciam. Tretia  zmluva sa týka spolupráce medzi Vojenským opravárenským podnikom a spoločnosťou General Dynamics. Obidve tieto spoločnosti sa zaoberajú výrobou a opravami vojenskej techniky. Navyše v priebehu veľtrhu budú uzatvorené zmluvy o nákupe nových radarov pre letiská v Kbeloch, Náměští nad Oslavou, Pardubiciach a Čáslave od Vojenského technického ústavu. Pre základňu v Náměšti nad Oslavou slovenská firma OWT zabezpečí náhradné diely  a obnoví záchytné zariadenia pre lietadlá.

Podľa správ z brnenského veľtrhu česká armáda plánuje v najbližších rokoch nákupy za desiatky miliárd korún. Týka sa to, napríklad, modernizácie 33 samohybných húfnic Dana alebo nákupu nových bojových vozidiel pechoty za viac ako 50 miliárd korún.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 478x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 652x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 521x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 770x 👤eugenius
,