asfasdf ×

NázorObčana.sk

Fínski denník Helsingin Sanomat: „Pobalti sa boja ruského kresleného seriálu „Maša a Medveď“ – je to vraj súčasť hybridnej vojny!“

 Aktuality

Konečne niektorí európski politici, analytici a média začínajú prichádzať na to, že nie je všetko v poriadku v našej vrelo milovanej Európskej únii, dochádza tu k istým „nedorozumeniam“ a to preto, že v niektorých oblastiach zjavne silnie marazmus...

02 Jún
2017 20:10:24

 

Foto: Screenshot Maša a Medveď

Fínski denník Helsingin Sanomat poukázal na to, že stále väčšie problémy s hlavou majú niektorí politici, analytici a média, ktorí sa snažia nájsť dôkazy hybridnej vojny Ruska a pripravovaného ataku Moskvy za účelom obsadenia územia krachujúcej Európskej únie. Samozrejme, fínski novinári najlepšie vedia, aká je situácia u susedov – v pobaltských štátoch, kde protiruská hystéria sa dostala na historicky najvyššiu úroveň. Poukázali na to, že v hone na bosorky pobaltskí experti dosahujú rekordné méty v svetovom rebríčku marazmu.

Fínski novinári s prekvapením zistili, že mimoriadne populárny na celom svete ruský kreslený seriál „Maša a Medveď“ je súčasťou... ruskej hybridnej vojny! Prostredníctvom tejto strašnej zbrane – dvojice Maša a Medveď – Kremeľ určite mieni dobyť celý svet a predovšetkým pobaltské štáty, ktoré asi potrebuje najviac zo všetkých... Na prvý pohľad podobné myšlienkové pochody pobaltských „expertov“ nie sú, jemne povedané, dostatočne zrozumiteľné, ale fínski novinári vysvetľujú, aké geniálne závery robia pobaltskí stratégovia. 

Autori článku v Helsingin Sanomat poukazujú na to, že v každej časti kresleného seriálu melancholický dobráčisko Medveď sa dostáva do zložitých situácií, do ktorých ho zaťahuje jeho „oponentka“ Maša. Musí tieto situácie riešiť a robí to bravúrne. Fínski novinári prezrádzajú myšlienkové pochody pobaltských politikov, analytikov a médií: „A čo, keď ten Medveď nielen taký obyčajný medveď, ale je to veľavravný signál, veď medveď je to symbol Ruska – a v kreslenom seriálu tento symbol vždy víťazí. Takže autori kresleného seriálu zdôrazňujú, že Rusko vždy zvíťazí nad všetkými svojimi nepriateľmi...“

Fínski novinári uvádzajú dôkazy týchto tvrdení. Napríklad lektor komunikácií estónskeho Ústavu Tallinnské Univerzity Priit Hybemyagi pre Helsingin Sanomat potvrdil, že medveď je symbol Ruska a preto v kreslenom seriálu „Maša a medveď“ názorne sa prezentuje, ako „Rusko môže používať mäkkú silu...“

Svoje závery estónsky expert dostáva až do nadoblačných výšok: „Tento kreslený seriál je to boj o myšlienky, je súčasťou hybridného dopadu, v ktorom je negatívny obraz Ruska nahradený pozitívnym obrazom. Takto sa prezentuje, že Rusko je  nádherná krajina a takto Moskva sa snaží podkopať základy Estónska. Prezentovaný deťom pozitívny obraz Ruska je nebezpečný pre bezpečnosť Estónska. Keby sa Rusko chovalo priateľsky, všetko by bolo v poriadku. Tento kreslený film je ruskou propagandou a vymývaním mozgov,“ citujú fínski novinári múdreho estónskeho odborníka.

Pripomínajú, že podobné hodnotenia sa dostali aj do uší tvorcom ruského kresleného seriálu, ktorí iba žasli nad tým, ako hodnotia ich film. Krátko reagovali, že podobné názory sú dosť divné a iba poznamenali: „To je len jeden z tých podivných názorov, ktoré sme počuli a ktoré naše štúdio nebude komentovať. Máme inú prácu – nakrúcame ďalšiu sezónu seriálu „Maša a Medveď“,“ reagovala tlačová služba ateliéru „Animakkord“, ktorý nakrúca populárny animovaný seriál.


Fínski novinári uvádzajú názory aj iných pobaltských odborníkov, pre ktorých hrôzostrašný ruský seriál nočnou morou. Napríklad, estónsky portál Propastop, tiež ho považuje za ruskú propagandu, aj keď poznamenáva, že pre štáty, ktoré voľakedy boli súčasťou bývalého Sovietskeho zväzu, má kreslený seriál „Maša a Medveď“ dosť odlišný význam, ako pre obyvateľov iných európskych štátov a dupľom pre obyvateľov Ruska.

Podobné hnusné triky ruskej propagandy ostro odsúdil aj litovský poslanec Laurynas Kaschyunas, ktorý označil seriál „Maša a Medveď“ za súčasť „ruského informačného vplyvu“... No úplne poburujúcim faktom je, že mnohé najvýznamnejšie svetové spoločnosti šíria túto ruskú propagandu! Práva na distribúciu tohto „kúsku hybridnej vojny“ zakúpili také  spoločnosti ako Sony Music, Netflix, Francie TV, Turner, KIKA, NBC Universal, Televisa. Na YouTube tento seriál videlo niekoľko desiatok miliárd divákov. No nie je to hrôza?..

Našim čitateľom, ktorí ešte náhodou neboli oboznámení s touto odsúdeniahodnou ukážkou ruskej propagandy a hybridnej vojny, umožníme sa na vlastné oči presvedčiť, aké strašné zbrane používa ruská propaganda:

 

Portál Názor občana varuje: počas nahliadnutia nepripúšťajte k televíznym obrazovkám a počítačom deti a mládež, aby sa nestali obeťami ruskej propagandy a hybridnej vojny, ako takmer 30 miliárd divákov na celom svete, ktorí už videli tento seriál!..   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1306x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1820x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1735x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1538x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,