asfasdf ×

NázorObčana.sk

Valerij Pjakin: „USA vyzbrojili ISIL, ale za peniaze Saudskej Arábie. Toto je fakt vynikajúce: udržiavať si svoj nástroj za peniaze niekoho iného...“

 Aktuality

Vo svojom najnovšom komentári známy ruský politológ Valerij Pjakin sa zaoberal najaktuálnejšími udalosťami ostatných dní – summitom NATO, rokovaniami G7 v Taliansku, vysvetlil, prečo globálny prediktor má problémy s USA a pod.

04 Jún
2017 14:40:06

 

Foto: Screenshot YouTube

V úvode odpovedá na otázku čitateľa, ktorý poprosil okomentovať posledný summit NATO, rokovania G7 v Taliansku a taktiež zvlášť poprosil posvietiť si na to, ak počas summitu NATO Donald Trump hrubo odstrčil premiéra Černej Hory.

Valerij Pjakin podčiarkol, že summit NATO v Taliansku bol v tieni celého európskeho turné Donalda Trumpa. Pripomenul, že počas tohto turné americký prezident uzavrel veľmi výhodný obchod, ktorý sa týka predaja amerických zbraní Saudskej Arábii – dokonca v  objemoch, ktoré Saudská Arábia vôbec nemôže spotrebovať. Prízvukuje, že v tomto prípade ide o niečo iné.

„Saudská Arábia je totiž takou peňaženkou, alebo skôr arzenálom, prostredníctvom ktorého sú  vyzbrojovaní všetci - a v prvom rade takzvaný ISIL, teda nepravidelná armáda USA... Toto  znamená, že USA vyzbrojujú ISIL, ale za peniaze Saudskej Arábie. Toto je fakt vynikajúce: udržiavať si svoj nástroj za peniaze niekoho iného. Saudská Arábia dodáva zbrane obrovskému počtu armád sveta, teda svojho regiónu, nie celého sveta - a rôznym nástrojom typu ISIL,“ pripomenul Pjakin.

Ďalej porozprával o trom, ako Trump navštívil pápeža vo Vatikáne, ako prebiehalo rokovanie   G7 a summit NATO. Poukazuje na to, že niektorí analytici európsku cestu Donalda Trumpa považujú za úspešnú, druhí naopak – za prepadák. A preto odlišne hodnotia výsledky jeho cesty. Poukazuje na to, že Angela Merkelová vyhlásila, že Európska únia sa už nemôže na nikoho spoliehať a musí sa opierať iba na vlastné sily – znamená to vytvorenie európskej armády?.. Pripomína, že Európa nemá vlastnú armádu a keby ju vytvorila a európske štáty vystúpili z NATO – potom by NATO stratilo celú svoju silu.

„Druhým výsledkom rokovania G7 bolo to, že Sigmar Gabriel, nemecký minister zahraničia, vyhlásil, že USA prišli o svoje postavenie svetového lídra. A čo sa tu deje?  Nemecko, ktoré je riadené v súlade s Kancelárskym aktom, keď fakticky kancelára menujú vo Washingtone, si z ničoho nič dovolí urobiť podobné vyhlásenie?! To znamená, že toto vyhlásenie bolo minimálne povolené z Washingtonu. A kto dal to povolenie? Globalisti. To práve oni sa zmocnili riadenia Nemecka, odsunuli štátnu elitu do pozadia a v súčasnosti v súlade s cieľmi globálnej politiky, ktorú realizuje globálny prediktor, vedúci predstavitelia Nemecka robia podobné vyhlásenia,“ tvrdí Pjakin.

Prízvukuje, že po tom, ako z G8 vylúčili Rusko, G7 stratila svoj význam. Poukazuje, že bolo to práve symbolické, keď na spoločnej fotografii účastníkov G7 Trump sa presunul do stredu a úplne zakryl sebou Merkelovú... „A z Merkelovej je tam vidieť iba kúsok jej hlavy. Trump sa choval ako slon v porcelánu: „Ja som tu ten hlavný, mám právo stáť uprostred  - a hotovo!..“ A s čiernohorským premiérom sa stalo to isté: „Čo sa mi tu motáš pod nohami, chlapče? Hádam, mi uhneš z cesty, však?“ No a čo potom ten čiernohorský premiér vyhlásil? „On má predsa právo na také chovanie, on je tu predsa ten hlavný. Ja som sa svojmu  páničkovi motal pod nohami, tak ma odstrčil. Veľmi sa ospravedlňujem, že bol som taký nevšímavý...“ To sú ľudia lokajskej povahy a niekedy sa správajú ako verní psíčkovia. Čím je ťažší trest, tým viac svojich pánov milujú. Čo od nich čakáte?“ pýta sa Pjakin.

Poukazuje na to, že aj kvôli lokajstvu európskych lídrov Trump sa chová, akoby USA boli jedinou veľmocou na svete a ostatní sú iba tak – muzikanti... Poukazuje na to, že ak americká štátna elita bude aj naďalej trvať na tom, že USA je banánová republika, pretože  Rusko tam všetko riadi a dosadilo si tam aj „svojho“ prezidenta, potom sa USA veľmi rýchlo  rozpadnú na drobnejšie štáty – presne tak, ako sa to stalo v ZSSR.

Ďalší divák poprosil Pjakina okomentovať boj globálneho prediktora a štátnej elity USA a „podpindosníkov“ na celom svete. Pripomína, že globalisti sú autormi tej hry, ktorá sa podobá na počítačovú hru „Civilizácia“ a štátna elita je v tej hre slabou figúrkou...

„Viete, tu si treba uvedomiť jednu vec. Ak je niekto v časovej tiesni, tak nič nestíha. „Musím dovtedy urobiť to a to, inak všetko bude v ťahu.“ Skúste si to porovnať so svojim osobným životom. Keď budem mať toľko rokov, musím dosiahnuť to a to. Keď budem mať iný počet rokov, musím dosiahnuť toto... A často to človek nestíha. Učí sa, ako ma postupovať za tých alebo iných okolností, v časovej tiesni a pod. No a riadenie globálneho prediktora je to práve ten najvýznamnejší časotvorný faktor, ktorý nie je viazaný na život iba jednej generácie,“ vysvetľuje Pjakin.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1117x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1044x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 986x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1854x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,