asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská „bomba“: Labouristi sa mienia spojiť so Škótskou národnou stranou, aby vo voľbách porazili Konzervátorov a skoncovali s vládou Theresy Mayovej

 Aktuality

Na britskej politickej scéne došlo k menšiemu zemetraseniu. Labouristi – britská Strana práce, ktorá mienila ísť do volieb v hrdom osamotení, zmenila svoj postoj a začína budovať koalíciu, aby porazila hlavného súpera – vládnu Konzervatívnu stranu.

04 Jún
2017 17:59:00

 

Foto: Daily Express

Za skutočný „výbuch granátu“ mnohí politici a experti považujú najnovší ťah Labouristov, ktorí prezradili svojho prvého potenciálneho koaličného partnera. Na veľké prekvapenie všetkých kompetentných a verejnosti ide o Škótsku národnú stranu, ktorú niektorí analytici považujú za nacionalistickú.

Britské média poukazujú na to, že dochádza k veľkým rošádam na britskej politickej scéne. Kým ešte prednedávnom Labouristi odmietali spoluprácu so Škótskou národnou stranou /ako aj spoluprácu s inými stranami/, v súčasnosti svoj postoj otočili presne o 180 stupňov. Len čo prednedávnom Škótska národná strana oslovila Labouristov a navrhla spoluprácu za účelom boja proti spoločnému nepriateľovi – Konzervátorom, vedenie Labouristov na tento návrh reagovalo pozitívne.  

Šéfka Škótskej národnej strany Nicola Sturgeonová prízvukovala, že Škóti môžu podporiť Labouristu Jeremyho Corbyna, vytvoriť koalíciu a dosiahnuť tak parlamentnú väčšinu. Otvorene sa potešila, že Labouristi konečne zmenili svoj postoj a sú ochotní rokovať o spolupráci: „Teší ma, že k tomu konečne došlo. Debatovali sme o tom a teraz môžeme spolupracovať,“ podčiarkla Nicola Sturgeonová. Prezradila aj svoje tajné želania: „Ak bude vytvorená spoločná vládna koalícia, potom by som chcela, aby bola Škótska národná strana súčasťou progresívnej alternatívy a oponentom  konzervatívnej vlády.”

Britské média uvádzajú, že zatiaľ je situácia veľmi neistá. Posledné prieskumy verejnej mienky ukázali, že Konzervátorov podporuje 42%  a Labouristov 39% voličov. Je zjavné, že obidve strany budú potrebovať spojencov, aby dokázali nielen vyhrať voľby, ale aj zostaviť vládu. Labouristi si už prvého a odhodlaného bojovať spojenca našli. Predseda Labouristickej strany Jeremy Corbyn vyzval aj iné menšie strany, aby ho podporili a zostavili spolu s nim novú vládu, alebo prevzali vinu za všetky chyby, ku ktorým došlo počas vládnutia  Konzervátorov. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 493x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 672x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 531x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 780x 👤eugenius
,