asfasdf ×

NázorObčana.sk

Útok na „podnebeských obyvateľov“: na Kryme zbúrajú všetky nezákonne postavené hotely a vily ukrajinských oligarchov

 Aktuality

Ruský poslanec, zástupca Krymu v Štátnej dume Ruslan Baľbek pre média porozprával o tom, že na Kryme zbúrajú všetky nezákonne postavene vily a hotely ukrajinských oligarchov na vysokohorskej plošine Aj-Petri.

06 Jún
2017 22:58:23

 

Foto: Facebook

Prezradil, že majitelia obchodných pavilónov, malých obchodíkov a stánkov pred pár dňami po dohode so štátnymi orgánmi začali dobrovoľne demontovať svoje obchodné zariadenia, ktoré v „ukrajinských časoch“ boli postavené nezákonne a bez povolenia. Krymské vedenie im ponúklo nové predajné miesta a obchodníci súhlasili s presťahovaním. Odteraz budú mať oficiálne povolenia a budú svoj tovar predávať v súlade so zákonom.

Opačná situácia je v prípade mnohých ukrajinských oligarchov a zbohatlíkov, ktorí v priebehu 20 rokov na vysokohorskej plošine Aj-Petri, vo vzácnej prírodnej lokalite, taktiež bez povolení postavili svoje hotely a vily. Tí odmietajú odstrániť svoje stavby a začali tvrdú informačnú vojnu a ukrajinských a čiastočne aj v krymských médiách. Snažia sa rozohrávať „tatársku“ kartu, odvolávajú sa na to, že väčšina majiteľov obchodíkov a predajných stánkov sú Krymskí Tatári. Obchodníci však prijali ponuku vedenia Krymu a odmietajú, že ich „utláčajú ako národnostnú menšinu“.

Ruslan Baľbek pripomenul, že v súčasnosti sa na Aj-Petri nachádza približne 90 elitných víl a hotelov, ktoré vlastnia ukrajinskí oligarchovia a ktoré postavili nezákonne. Vedenie Krymu sa rozhodlo zbúrať nezákonné stavby a vybudovať na ich mieste štátne rekreačné strediská pre obyvateľov a návštevníkov polostrovu.

Poznamenal, že majiteľov nezákonne postavených hotelov a víl obyvatelia okolitých miest a obcí nazývajú „podnebeskými obyvateľmi“. Prízvukoval, že snahy ukrajinských oligarchov vyvolať škandál s údajnými porušeniami práv tunajších obyvateľov krymsko-tatárskej národností je zbytočnou stratou času: tunajší obyvatelia podporujú likvidáciu nezákonných stavieb a obchodníci v pohode súhlasili, že presťahujú svoje stánky a malé podniky na iné miesta, ktoré pre nich vyčlenilo vedenie Krymu.

Predseda Asociácie krymsko-tatárskych podnikateľov Rustem Nimetullajev potvrdil, že vedenie Krymu postupuje podľa zákona, v žiadnom prípade neporušuje práva Krymských Tatárov a špekulácie šíria iba ukrajinskí oligarchovia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(14 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1193x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 909x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1066x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1391x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,