asfasdf ×

NázorObčana.sk

Útok na „podnebeských obyvateľov“: na Kryme zbúrajú všetky nezákonne postavené hotely a vily ukrajinských oligarchov

 Aktuality

Ruský poslanec, zástupca Krymu v Štátnej dume Ruslan Baľbek pre média porozprával o tom, že na Kryme zbúrajú všetky nezákonne postavene vily a hotely ukrajinských oligarchov na vysokohorskej plošine Aj-Petri.

06 Jún
2017 22:58:23

 

Foto: Facebook

Prezradil, že majitelia obchodných pavilónov, malých obchodíkov a stánkov pred pár dňami po dohode so štátnymi orgánmi začali dobrovoľne demontovať svoje obchodné zariadenia, ktoré v „ukrajinských časoch“ boli postavené nezákonne a bez povolenia. Krymské vedenie im ponúklo nové predajné miesta a obchodníci súhlasili s presťahovaním. Odteraz budú mať oficiálne povolenia a budú svoj tovar predávať v súlade so zákonom.

Opačná situácia je v prípade mnohých ukrajinských oligarchov a zbohatlíkov, ktorí v priebehu 20 rokov na vysokohorskej plošine Aj-Petri, vo vzácnej prírodnej lokalite, taktiež bez povolení postavili svoje hotely a vily. Tí odmietajú odstrániť svoje stavby a začali tvrdú informačnú vojnu a ukrajinských a čiastočne aj v krymských médiách. Snažia sa rozohrávať „tatársku“ kartu, odvolávajú sa na to, že väčšina majiteľov obchodíkov a predajných stánkov sú Krymskí Tatári. Obchodníci však prijali ponuku vedenia Krymu a odmietajú, že ich „utláčajú ako národnostnú menšinu“.

Ruslan Baľbek pripomenul, že v súčasnosti sa na Aj-Petri nachádza približne 90 elitných víl a hotelov, ktoré vlastnia ukrajinskí oligarchovia a ktoré postavili nezákonne. Vedenie Krymu sa rozhodlo zbúrať nezákonné stavby a vybudovať na ich mieste štátne rekreačné strediská pre obyvateľov a návštevníkov polostrovu.

Poznamenal, že majiteľov nezákonne postavených hotelov a víl obyvatelia okolitých miest a obcí nazývajú „podnebeskými obyvateľmi“. Prízvukoval, že snahy ukrajinských oligarchov vyvolať škandál s údajnými porušeniami práv tunajších obyvateľov krymsko-tatárskej národností je zbytočnou stratou času: tunajší obyvatelia podporujú likvidáciu nezákonných stavieb a obchodníci v pohode súhlasili, že presťahujú svoje stánky a malé podniky na iné miesta, ktoré pre nich vyčlenilo vedenie Krymu.

Predseda Asociácie krymsko-tatárskych podnikateľov Rustem Nimetullajev potvrdil, že vedenie Krymu postupuje podľa zákona, v žiadnom prípade neporušuje práva Krymských Tatárov a špekulácie šíria iba ukrajinskí oligarchovia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(14 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 494x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 820x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1395x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1075x 👤eugenius
,