asfasdf ×

NázorObčana.sk

Útok na „podnebeských obyvateľov“: na Kryme zbúrajú všetky nezákonne postavené hotely a vily ukrajinských oligarchov

 Aktuality

Ruský poslanec, zástupca Krymu v Štátnej dume Ruslan Baľbek pre média porozprával o tom, že na Kryme zbúrajú všetky nezákonne postavene vily a hotely ukrajinských oligarchov na vysokohorskej plošine Aj-Petri.

06 Jún
2017 22:58:23

 

Foto: Facebook

Prezradil, že majitelia obchodných pavilónov, malých obchodíkov a stánkov pred pár dňami po dohode so štátnymi orgánmi začali dobrovoľne demontovať svoje obchodné zariadenia, ktoré v „ukrajinských časoch“ boli postavené nezákonne a bez povolenia. Krymské vedenie im ponúklo nové predajné miesta a obchodníci súhlasili s presťahovaním. Odteraz budú mať oficiálne povolenia a budú svoj tovar predávať v súlade so zákonom.

Opačná situácia je v prípade mnohých ukrajinských oligarchov a zbohatlíkov, ktorí v priebehu 20 rokov na vysokohorskej plošine Aj-Petri, vo vzácnej prírodnej lokalite, taktiež bez povolení postavili svoje hotely a vily. Tí odmietajú odstrániť svoje stavby a začali tvrdú informačnú vojnu a ukrajinských a čiastočne aj v krymských médiách. Snažia sa rozohrávať „tatársku“ kartu, odvolávajú sa na to, že väčšina majiteľov obchodíkov a predajných stánkov sú Krymskí Tatári. Obchodníci však prijali ponuku vedenia Krymu a odmietajú, že ich „utláčajú ako národnostnú menšinu“.

Ruslan Baľbek pripomenul, že v súčasnosti sa na Aj-Petri nachádza približne 90 elitných víl a hotelov, ktoré vlastnia ukrajinskí oligarchovia a ktoré postavili nezákonne. Vedenie Krymu sa rozhodlo zbúrať nezákonné stavby a vybudovať na ich mieste štátne rekreačné strediská pre obyvateľov a návštevníkov polostrovu.

Poznamenal, že majiteľov nezákonne postavených hotelov a víl obyvatelia okolitých miest a obcí nazývajú „podnebeskými obyvateľmi“. Prízvukoval, že snahy ukrajinských oligarchov vyvolať škandál s údajnými porušeniami práv tunajších obyvateľov krymsko-tatárskej národností je zbytočnou stratou času: tunajší obyvatelia podporujú likvidáciu nezákonných stavieb a obchodníci v pohode súhlasili, že presťahujú svoje stánky a malé podniky na iné miesta, ktoré pre nich vyčlenilo vedenie Krymu.

Predseda Asociácie krymsko-tatárskych podnikateľov Rustem Nimetullajev potvrdil, že vedenie Krymu postupuje podľa zákona, v žiadnom prípade neporušuje práva Krymských Tatárov a špekulácie šíria iba ukrajinskí oligarchovia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(14 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1283x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1812x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1720x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1529x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,