asfasdf ×

NázorObčana.sk

Talianska spisovateľka a novinárka Marinella Mondainiová sa v Donecku zúčastnila na odhalení pomníku deťom vojny na Donbase

 Aktuality

Pamätník – súsošie „Deťom Donbasu, deťom vojny“ pri príležitostí Medzinárodného dňa detí odhalili v centrálnom parku Donecku. Na slávnostnom odhalení pomníku boli prítomní nielen obyvatelia mesta, ale aj viacerí hostí zo zahraničia.

14 Jún
2017 18:58:31

 

Foto: DAN

Medzi inými bola aj známa talianska spisovateľka a novinárka Marinella Mondainiová. Práve  jej a splnomocnenkyni vlády Doneckej ľudovej republiky pre ľudské práva Darji Morozovovej zdôverili tú česť a tieto ženy odhalili pomník. Dovtedy pomník – súsošie bolo zahalené do dvoch zástav - doneckej a ruskej.

Vo svojich príhovoroch obidve ženy zaželali doneckým deťom šťastie a mier, bezoblačnú krásnu oblohu a porozumenie v rodine. Zaželali im, aby to, čo sa na území Doneckej republiky pokračuje už 3 roky, sa už nikdy nezopakovalo a aby hrôzy vojny už nikdy nezažili ani budúce deti súčasných detí, ani ich vnuci a pravnuci. „Neopakujte chyby, ktorých sa dopustili dospelí, dobre sa učte v škole, buďte múdri a navzájom si vážte jeden druhého,“ zdôraznili obidve ženy.

O mieri, bezoblačnej oblohe a šťastí detí hovorili aj ďalší rečníci: riaditeľka projektu „Mieru – mier“ Eleonóra Fedorenková, ruský občiansky aktivista Dmitrij Meľnikov a iní. Následne protohiereus Svätoslav odslúžil slávnostnú omšu a posvätil nový pomník. Po malom kultúrnom programu, na ktorom sa zúčastnili hlavne doneckí deti, k prítomným zasa prihovorila Marinella Mondainiová.

Podčiarkla, že súsošie – postavy dvoch detí – brata a sestry – symbolizuje všetkých doneckých detí. Brat so znepokojením sa pozerá hore a snaží sa vlastným telom brániť svoju sestru. Marinella Mondainiová podčiarkla, že odhalenie tohto pomníku je mimoriadne dôležitá udalosť: „Tieto deti sú krásne, talentované, dobré. Za ich šťastie sa oplatí bojovať. Tieto dve postavy chlapca a dievčaťa nezobrazujú iba strach a znepokojenie, ale aj silu duchu, odvahu, hrdinstvo a hrdinské činy,“ zdôraznila talianska spisovateľka.

Donecké média v tejto súvislosti pripomínajú, že tento pomník je spoločným dielom tisíc ľudí všetkých vekových kategórií, hlavne detí. Na sociálnych sieťach navrhli vytvoriť podobný pomník a neskôr, v priebehu televízneho mostu, moskovskí žiaci prezentovali svojim doneckým rovesníkom maketu budúceho pomníku, ktorú sami vymysleli a vytvorili. Samotný pomník z bronzu vyhotovil ruský sochár Denis Seleznev.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 559x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 481x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 717x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 992x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,