asfasdf ×

NázorObčana.sk

Eduard Basurin: „Ukrajinskí novinári zverejnili klamstva o odsadení našich pozícií ukrajinskými vojakmi. V skutočnosti to bolo presne naopak“

 Aktuality

Zástupca veliteľa Operatívneho veliteľstva Doneckej ľudovej republiky Eduard Basurin odhalil podvod ukrajinských novinárov, ktorí zverejnili falošné správy o tom, že ukrajinské vojaci obsadili pozície, ktoré nechali doneckí vojaci.

14 Jún
2017 18:59:29

 

Foto: DAN

Prízvukoval, že v skutočnosti všetko bolo práve naopak: „Ozbrojené sily Doneckej ľudovej republiky obsadili pozície, ktoré nechali príslušníci ukrajinskej armády. Naše jednotky sa rozmiestnili na pozíciách 36. brigády námornej pechoty Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorá pred niekoľkými dňami nechala svoje pozície na južnom fronte a ustúpila,“ podčiarkol.

Porozprával o falošných správach, ktoré šíri ukrajinské velenie a novinári. Ukrajinský štáb takzvanej Protiteroristickej operácie uviedol, že príslušníci ukrajinskej armády sa dostali o 1,5 kilometra hlbšie do územia Doneckej ľudovej republiky. Ukrajinskí novinári zverejnili video: údajne ho ukrajinskí vojaci nakrútili na pozíciách luhanskej armády, ktoré nechali luhanskí vojaci. V skutočnosti všetko bolo presne naopak: luhanskí vojaci nakrútili toto video, keď obsadili pozície, ktoré nechali príslušníci ukrajinskej armády. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 443x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 520x 👤eugenius
,