asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Minister vnútra Luhanskej ľudovej republiky Igor Kornet porozprával o tom, ako ukrajinské tajné služby sa snažia pašovať drogy do Luhansku

 Aktuality

Minister vnútra Luhanskej ľudovej republiky Igor Kornet uviedol, že ukrajinské tajné služby sa snažia destabilizovať situáciu v republike, dezorganizovať a manipulovať časťou obyvateľstva tak, že sa snažia pašovať drogy do Luhansku.

14 Jún
2017 19:00:50

 

Foto: Screenshot YouTube

Prezradil, že luhanská polícia a tajné služby pravidelne zadržiavajú skupiny Ukrajincov, ktorí sa snažia dopraviť drogy do Luhanskej ľudovej republiky. „V priebehu pár dní sme odhalili  a zadržali dve skupiny pašovateľov. Najprv to bola takzvaná „Markovská“ skupina a ďalšiu sme objavili v Bielovodskom okrese,“ povedal Kornet.

„Obidve skupiny pracujú prakticky ako cez kopirák – presne, ako iné skupiny, ktoré sme tiež už zadržali. Všetky tieto skupiny riadia príslušníci tajných služieb Ukrajiny, ktorí kontrolujú celý drogový biznis v tomto regióne. V Bielovodskom okrese sú polia, kde sa pestuje aj mak, aj konope. Zaoberajú sa tým súčasní a bývalí príslušníci ukrajinskej polície a tajných služieb. Drogy sa snažia prepašovať na naše územie,“ vysvetlil Igor Kornet.

Pripomenul, že prednedávnom príslušníci luhanskej polície v priebehu špeciálnej operácie „Mak“ odhalili sieť dodávateľov drog z Ukrajiny do Luhanskej republiky. Drogy sa pašovali z územia Luhanskej oblasti, ktorá sa nachádza pod kontrolou Kyjevu. Taktiež informoval, že z agentúrnych zdrojov luhanské tajné služby zistili, že príslušníci bezpečnostnej služby Ukrajiny pripravujú prepašovanie ďalšej veľkej várky drog do Luhanskej republiky. Ide o kokaín, ktorý zadržali na colnici v Odese.  

„Zistili sme, že v odeskom prístavu príslušníci Bezpečnostnej služby Ukrajiny a dôstojníci ministerstva vnútra Ukrajiny zadržali veľkú partiu kokaínu. Oficiálne objavili, že zadržali  1775 kg kokaínu, ale podľa našich zdrojov na zadržanej lodi bolo o 225 kg kokaínu viac. Práve túto čiastku – 225 kg kokaínu ukrajinské tajné služby mienia prepašovať do našej republiky. Cieľ je jednoduchý: „nasadiť“ na drogy čo najviac našich obyvateľov, hlavné mladých ľudí, a takýmto spôsobom destabilizovať situáciu v republike,“ vysvetlil minister.

 „Urobíme všetko, aby sme zabránili pašovaniu tejto partie drog na naše územie. Uvedomujeme si, že ak sa ukrajinským tajným službám nepodarí prepašovať tieto drogy na naše územie, predajú ich na území Ukrajiny. Úprimne ľutujeme tých Ukrajincov, ktorí sa stanú obeťami týchto špinavých zločineckých hier príslušníkov tajných služieb Ukrajiny,“ zdôraznil minister vnútra Luhanskej ľudovej republiky.

Igor Kornet nazval aj konkrétne mená príslušníkov ukrajinských tajných služieb, ktorí sa zaoberajú pašovaním drog, ako napríklad, vymenoval zástupcu veliteľa riaditeľstva Bezpečnostnej služby Ukrajiny v Luhanskej oblasti plukovníka Sergeja Komorného, ktorý riadi celý proces pašovania drog do Luhanskej ľudovej republiky z územia Ukrajiny.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 374x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 391x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 628x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 913x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,