asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mária Zacharovová: „Západ neodsúdil energetickú blokádu Krymu, hoci spôsobenie škôd na civilnej infraštruktúre sa pokladá za teroristický útok“

 Aktuality

Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Mária Zacharovová uviedla, že Západ sa naďalej díva na Krym so zavretými očami. Tvrdí, že „sa maniakálne usiluje nevidieť to, že problémy sa riešia, prehliada, že dynamika je predsa len absolútne pozitívna...“

18 Jún
2017 19:20:22

 

Foto: Screenshot YouTube

Povedala to počas mediálneho fóra “Otvorený Krym: svojimi vlastnými očami“, ktoré sa konalo v Alušte, v priestoroch kúpeľného komplexu „More“. Na tomto fóre sa zišli politológovia, experti a novinári z mnohých krajín sveta. Na otvorení podujatia sa zúčastnil najvyšší predstaviteľ Krymu Sergej Aksenov a hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruska Mária Zacharovová.

Hovorcami tohto fóra boli poslanci Štátnej dumy, členovia Spoločenskej komory, významní vydavatelia, riaditelia inštitútov, korporácií. V zozname účastníkov boli verejní činitelia a novinári z Európy, Ázie, Latinskej Ameriky, ako aj z Veľkej Británie, Nemecka, Francúzska a Indie. Špeciálne diskusie na fóre boli venované osudu Krymu v historickom, geopolitickom, medzinárodnom, právnom, informačnom a kultúrnom kontexte.

Vo svojom vystúpení na fóre Mária Zacharovová prízvukovala, že už je načase, aby sa Západ začal dívať na Krym s otvorenými očami. „Pretrváva úsilie udržať v povedomí tie problémy, ktoré Západ označil ako tie hlavné. Áno, označil, ale tie, ktoré oni pokladajú za hlavné, a nie tie, ktoré hlavnými sú. Západ sa maniakálne usiluje nevidieť to, že problémy sa riešia, prehliada, že dynamika je predsa len absolútne pozitívna. Za krátke obdobie možno vidieť dôkazy veľkého množstva úspechov, aké nájdete málokde na svete. Tá tvrdohlavosť, s akou sa Západ díva na Krym so zatvorenými očami, je prekvapujúca. Už je načase otvoriť oči, a práve kvôli tomu sa konajú takéto podujatia,“ prízvukovala.

Poukázala na to, že Západ vôbec neodsúdil energetickú blokádu Krymu zo strany Ukrajiny. „Rusko nepočulo od západných krajín, žeby jediným slovom odsúdili energetickú blokádu Krymu, hoci z hľadiska medzinárodných konvencií zámerné spôsobenie škôd na civilnej infraštruktúre sa pokladá za teroristický útok. Podľa všetkých medzinárodných konvencií ide o priamy akt terorizmu,“ podčiarkla.

Zástupkyňa ruského diplomatického úradu tiež vyhlásila, že skresľovanie informácií o situácii na Kryme, ku ktorému dochádza v západných médiách, vrátane informovania o situácii krymských Tatárov, je zasahovaním do vnútorných záležitostí Ruska. „Pozrite sa, z čoho vychádza informačná kampaň USA o Rusku. Z čoho nás obviňujú? Teraz, údajne, my zasahujeme do vnútorných záležitostí USA a ďalších európskych krajín. A keď na oficiálnej úrovni prakticky dennodenne čítame a počúvame skreslené informácie o situácii na Kryme, vrátane tých o krymsko-tatárskom obyvateľstve, toto vari nie je zasahovanie do vnútorných záležitostí Ruskej federácie? A popritom nijaké naše pokusy voči tomu namietať, nechcú počuť,“ zdôraznila.

Mária Zacharovová tiež dodala, že predstavitelia západných krajín osobne Krym nenavštevujú a novinárom v návšteve polostrova bránia. „Je to len menší aspekt tohto zasahovania, ktoré pretrváva celé roky“, konštatovala. Ubezpečila, že Ministerstvo zahraničia Ruska urobí všetko preto, aby  zahraniční novinári mali možnosť navštevovať Krym a získavať informácie z prvej ruky. Vyjadrila nádej, že budú prezentovať pravdivé informácie.

„Úspechy Ruska na zahraničnopolitickej scéne svedčia o vnútornom rozvoji krajiny. Na Kryme sa prejavila vôľa národa, tu niet o čom diskutovať. Ale to, akú podporu malo toto rozhodnutie vo vnútri Ruska, aké z toho vyplynuli finančné a materiálne dôsledky, to je ukazovateľ nášho vnútorného rozvoja. Len skúste toto všetko urobiť, skúste sa znova spojiť s týmito územiami bez príslušnej materiálnej a duchovnej úrovne, a navyše bez štátneho povedomia,“ podčiarkla. 

Mária Zacharovová konštatovala, že úspešné akcie Vzdušno-kozmických síl Ruska v Sýrii boli možné len vďaka spoľahlivej podpore z vlasti. „To, čo robia naši chlapci, naše Vzdušno-kozmické sily v Sýrii, to nie je turistická prechádzka, to je nepretržité spojenie s vnútornou základňou. To, ako konajú, to je dôkaz vnútorného rozvoja. Nemienime tu vykresľovať potemkinovské dediny, to je hlúposť. Sú veci, ktoré vyvolávajú nevôľu, niečo sa podarí, niečo sa nepodarí, ale je to rozvoj. Neexistuje nijaká zahraničná politika odtrhnutá od vnútorného rozvoja. Každý vonkajší úspech je podmienený vnútornou základňou,“ zdôraznila vo svojom vystúpení hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 945x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 887x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 896x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1746x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,