asfasdf ×

NázorObčana.sk

Krym získa najnovšie ruské horské trolejbusy a „obojživelníky“ - elektrobusy

 Aktuality

Ako je známe, na Kryme sa nachádza najdlhšia trolejbusová trať na svete spájajúca metropolu Simferopoľ a kúpeľné mestá Alušta a Jalta. Je to jediná horská trolejbusová trať v Európe. Jej dĺžka je 96 km a cesta trvá 2,5 hodiny.

20 Jún
2017 07:26:00

 

Foto: DAN

V týchto dňoch do Krymu prichádzajú najnovšie modely ruských trolejbusov a elektrobusov v rámci zmodernizovania celej trate. Je zaujímavé, že v bývalom Sovietskom zväze vyskúšali niekoľko zahraničných modelov trolejbusov, ktoré by mohli premávať v zložitých horských podmienkach na Kryme. V skúškach obstali iba modely československej výroby a trolejbusy Škoda už desaťročia „behajú“ po polostrovu. 

V súčasnosti ich nahradia najnovšie ruské modely vyrobene v podniku Trolza v meste Saratov. Republika Krym si zakúpila 44 modely horských a 30 modelov mestských trolejbusov, ktoré budú premávať na trati Simferopoľ – Alušta – Jalta. Na výrobe nových druhov trolejbusov sa súčiastkami a elektrickými systémami podieľali aj dva podniky v Novosibirsku – Irbis a Ars-Term. Všetky trolejbusy sú prispôsobené klimatickým podmienkam na Kryme.

Taktiež Republika Krym si zakúpila aj 27 elektrobusov vyrobených v závode Liotech v meste Novosibirsk. Tieto modely sú zaujímavé tým, že sú to takpovediac „obojživelníky“. Pracujú zároveň ako trolejbus a elektrický autobus. Sú „vyzbrojené“ mocnými akumulátormi. Tam, kde je vybudované elektrické vedenie pre trolejbusy, elektrobusy fungujú, ako bežné trolejbusy. Po ceste nabíjajú akumulátory. Na úsekoch, kde trolejbusové vedenie chýba, fungujú, ako elektrické autobusy.

Vedenie Krymu sa rozhodlo pre ekologické modely trolejbusov a elektrobusov za účelom čo najlepšieho zachovávania životného prostredia na Kryme.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 478x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 652x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 770x 👤eugenius
,