asfasdf ×

NázorObčana.sk

Alexander Lukašenko na margo bielorusko-ruských vojenských cvičení a reakcie EÚ a USA: „Robia veľký krik, ale neviem prečo“

 Aktuality

Bieloruské média pripomínajú, že spoločné bielorusko-ruské vojenské cvičenia Západ 2017 sa uskutočnia na jeseň. A to aj napriek tomu, že Západ sa snaží tlačiť na bieloruské vedenie. Prezident Alexander Lukašenko však tomuto tlaku nepodlieha.

20 Jún
2017 22:35:13

 

Foto: Belta

Bieloruské média citujú Lukašenka, ktorý prízvukuje, že Bielorusko a Rusko sa nesnažia rinčať zbraňami a vyhrážať sa susedom – ani blízkym, ani tým vzdialenejším. Tvrdí, že oba štáty sa chcú postarať o vlastnú bezpečnosť a o nič iné im nejde. Preto kritizoval západných politikov, analytikov a média, že zbytočne strašia verejnosť mýtickou „východnou hrozbou“. 

„Robia veľký krik, ale neviem prečo. Nikomu sa nevyhrážame, nikoho neohrozujeme – a ani nechceme,“ podčiarkol bieloruský prezident počas stretnutia s vedením obranných rezortov členských štátov Organizácie dohody o kolektívnej bezpečnosti. Poukázal na to, že ani on, ani prezident Vladimír Putin nevítajú na svojom území cudzie vojská s obrovským hlukom a pompou, ako to robil poľský prezident Andrzej Duda, keď vojská NATO presťahovali ku bieloruským hraniciam.

Prízvukoval, že bieloruské a ruské vojská sa nachádzajú na území svojich krajín, ale pobaltské krajiny a Poľsko pustili na svoje územie vojska a techniku prakticky zo všetkých štátov Európy a USA. Zdôraznil, že Bielorusko a Rusko modernizujú a zlepšujú svoju obranu, nikomu nehrozia a nikoho nenapadnú. Prízvukoval, že vojska NATO sa bezprostredne priblížili k bieloruským a ruským hraniciam, ale nie naopak. „Naše armády sú pripravené brániť naše krajiny a náš ľud, ale nikoho neohrozujeme,“ podčiarkol Alexander Lukašenko.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 292x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1078x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 557x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 741x 👤eugenius
,