asfasdf ×

NázorObčana.sk

Alexander Lukašenko na margo bielorusko-ruských vojenských cvičení a reakcie EÚ a USA: „Robia veľký krik, ale neviem prečo“

 Aktuality

Bieloruské média pripomínajú, že spoločné bielorusko-ruské vojenské cvičenia Západ 2017 sa uskutočnia na jeseň. A to aj napriek tomu, že Západ sa snaží tlačiť na bieloruské vedenie. Prezident Alexander Lukašenko však tomuto tlaku nepodlieha.

20 Jún
2017 22:35:13

 

Foto: Belta

Bieloruské média citujú Lukašenka, ktorý prízvukuje, že Bielorusko a Rusko sa nesnažia rinčať zbraňami a vyhrážať sa susedom – ani blízkym, ani tým vzdialenejším. Tvrdí, že oba štáty sa chcú postarať o vlastnú bezpečnosť a o nič iné im nejde. Preto kritizoval západných politikov, analytikov a média, že zbytočne strašia verejnosť mýtickou „východnou hrozbou“. 

„Robia veľký krik, ale neviem prečo. Nikomu sa nevyhrážame, nikoho neohrozujeme – a ani nechceme,“ podčiarkol bieloruský prezident počas stretnutia s vedením obranných rezortov členských štátov Organizácie dohody o kolektívnej bezpečnosti. Poukázal na to, že ani on, ani prezident Vladimír Putin nevítajú na svojom území cudzie vojská s obrovským hlukom a pompou, ako to robil poľský prezident Andrzej Duda, keď vojská NATO presťahovali ku bieloruským hraniciam.

Prízvukoval, že bieloruské a ruské vojská sa nachádzajú na území svojich krajín, ale pobaltské krajiny a Poľsko pustili na svoje územie vojska a techniku prakticky zo všetkých štátov Európy a USA. Zdôraznil, že Bielorusko a Rusko modernizujú a zlepšujú svoju obranu, nikomu nehrozia a nikoho nenapadnú. Prízvukoval, že vojska NATO sa bezprostredne priblížili k bieloruským a ruským hraniciam, ale nie naopak. „Naše armády sú pripravené brániť naše krajiny a náš ľud, ale nikoho neohrozujeme,“ podčiarkol Alexander Lukašenko.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1547x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2065x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1942x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1709x 👤eugenius
,