asfasdf ×

NázorObčana.sk

Alexander Lukašenko na margo bielorusko-ruských vojenských cvičení a reakcie EÚ a USA: „Robia veľký krik, ale neviem prečo“

 Aktuality

Bieloruské média pripomínajú, že spoločné bielorusko-ruské vojenské cvičenia Západ 2017 sa uskutočnia na jeseň. A to aj napriek tomu, že Západ sa snaží tlačiť na bieloruské vedenie. Prezident Alexander Lukašenko však tomuto tlaku nepodlieha.

20 Jún
2017 22:35:13

 

Foto: Belta

Bieloruské média citujú Lukašenka, ktorý prízvukuje, že Bielorusko a Rusko sa nesnažia rinčať zbraňami a vyhrážať sa susedom – ani blízkym, ani tým vzdialenejším. Tvrdí, že oba štáty sa chcú postarať o vlastnú bezpečnosť a o nič iné im nejde. Preto kritizoval západných politikov, analytikov a média, že zbytočne strašia verejnosť mýtickou „východnou hrozbou“. 

„Robia veľký krik, ale neviem prečo. Nikomu sa nevyhrážame, nikoho neohrozujeme – a ani nechceme,“ podčiarkol bieloruský prezident počas stretnutia s vedením obranných rezortov členských štátov Organizácie dohody o kolektívnej bezpečnosti. Poukázal na to, že ani on, ani prezident Vladimír Putin nevítajú na svojom území cudzie vojská s obrovským hlukom a pompou, ako to robil poľský prezident Andrzej Duda, keď vojská NATO presťahovali ku bieloruským hraniciam.

Prízvukoval, že bieloruské a ruské vojská sa nachádzajú na území svojich krajín, ale pobaltské krajiny a Poľsko pustili na svoje územie vojska a techniku prakticky zo všetkých štátov Európy a USA. Zdôraznil, že Bielorusko a Rusko modernizujú a zlepšujú svoju obranu, nikomu nehrozia a nikoho nenapadnú. Prízvukoval, že vojska NATO sa bezprostredne priblížili k bieloruským a ruským hraniciam, ale nie naopak. „Naše armády sú pripravené brániť naše krajiny a náš ľud, ale nikoho neohrozujeme,“ podčiarkol Alexander Lukašenko.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 722x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1277x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 992x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1165x 👤eugenius
,