asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sergej Rjabkov: „Moskva je unavená a znechutená nezmyselnými sankciami Washingtonu a preto začína pripravovať odvetný úder“

 Aktuality

Podľa zástupcu ruského ministra zahraničia Sergeja Rjabkova, Spojené štáty vedú nezmyselnú sankčnú vojnu proti Rusku. Uviedol, že Moskva je už unavená a znechutená tým všetkým a preto začína pripravovať odvetný úder.

21 Jún
2017 19:49:27

 

Foto: Facebook

„Je to škoda, že nová administrácia USA pokračuje v šľapajach starej. Bohužiaľ, prepásla veľa príležitostí, aby napravila zhoršené vzťahy s Ruskom. Stále tvrdohlavo pokračuje v sankčnej vojne. Čo nám zostáva? Sme znechutení a nezostáva nám nič iné, ako pripravovať odvetné opatrenia,“ priznal ruský diplomat.

Ruské média väčšinou „veštia“, že k odvetným sankciám dôjde po summite G20: predpokladajú, že ruskí a americkí predstavitelia budú rokovať na summite a situácia sa vyjasní – Moskva bude presnejšie vedieť, v akej politike mieni pokračovať Washington a od toho bude závisieť rozsah, rýchlosť a tvrdosť odvetných sankcií.

Ruskí novinári taktiež podrobne komentujú nový americký sankčný zoznam, ktorý je zverejnený na webovej stránke amerického ministerstva financií. Poukazujú na najzaujímavejšie momenty. Napríklad, do sankčného zoznamu sa dostala ruská súkromná vojenská spoločnosť Vagner, niektorí príslušníci ktorej pomáhajú bojovať proti teroristom v Sýrii. Ruské média prízvukujú, že USA vždy pomáhali teroristom a preto pre amerických politikov a kongresmanov je táto ruská súkromná vojenská spoločnosť, ako zdôrazňujú, „ako kosť v hrdle.“

Zvlášť „sankcionovali“ veliteľa tejto spoločnosti Dmitrija Utkina, ako aj zástupcu ruského ministra pre ekonomický rozvoj Sergeja Nazarova a ministra štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky Leonida Pasečnika. Do sankčného zoznamu sa dostala aj spoločnosť Concord Catering Jevgenija Prigožina, pričom samotný šéf spoločnosti v americkom sankčnom zozname je vedený už viac ako polroka.

Celkovo zoznam „sankcionovaných“ sa rozšíril na 38 bodov: 19 fyzických osôb a rovnaký počet spoločností a organizácií, vrátane 3 bankov a niekoľkých ruských ropných a plynových spoločností. Ruské média poukazujú na to, že v tomto prípade nejde o politiku, ale skôr o kšefty a americkí „partneri“ sa snažia poškodiť ruskú konkurenciu. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(29 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 455x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 791x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1359x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1045x 👤eugenius
,