asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ulf Bjerén: „Švédsko nie je protektorát USA, Rusko nie je hrozbou pre Švédsko“

 Aktuality

„Vravia, že Rusko vedie psychologickú vojnu. Pripomína to historku o zlodejovi, ktorý kričí: „Chyťte zlodeja!“ začína svoj komentár v denníku Sydőstran švédsky novinár Ulf Bjerén. Poukazuje na to, že všetko je práve naopak: vojnu vedú proti Rusku.

21 Jún
2017 19:52:31

 

Foto: Screenshot


„Západné média stále šíria dezinformácie a falošné obvinenia, odvolávajú sa na operácie, ktoré sa konali pod falošnou zástavou, a utajujú fakty. Podobné udalosti, ako destabilizačné vojny USA v Západnej Ázii a Severnej Afrike, ktoré zapríčinili prúd utečencov, sa zamlčujú. Konkrétny príklad: zodpovednosť za incident s plynom v Idlibe v apríli zavesili na sýrsku vládu bez toho, aby uviedli aspoň nejaké dôkazy. Ale keď USA použili biely fosfor v Rakke a Mosule, o čom písali napríklad, dokonca aj The Washington Post 8. júna, žiaden krik nenasledoval,“ prízvukuje Ulf Bjerén.


„Vravia, že Rusko sa mieša do volieb v iných krajinách. Samozrejme, žiadne dôkazy neexistujú. Na druhej strane potvrdení, že to nie je pravda, je viac ako dosť. A zástupcovia vojnovej americkej politickej strany majú tu drzosť obviňovať iných aj napriek tomu, že samotné USA často sa miešali do volieb vo viacerých krajinách. Dokonca postačí si spomenúť iba ostatné roky, keď podporovali všemožné farebné revolúcie a štátne prevraty proti politikom, ktorých legitímne zvolili národy tých štátov, ako to bolo napríklad, na Ukrajine,“ pripomína švédsky novinár.


„Propaganda vytvára falošný obraz sveta. Tvrdí sa, že Rusko je to hrozba. Ale veď práve Rusko je obkľúčené 800 vojenskými základňami. Vojenské výdavky Ruska, podľa Štokholmského inštitútu výskumu problémov sveta, sú viac ako desaťnásobne menšie, ako výdavky NATO. Rusko stále znižuje svoje náklady na obranu, ale na druhej strane NATO ich stále zvyšuje. Zároveň je jasné, že USA mienia využiť svoje základne blízko ruských hraníc a v prípade, ak to uznajú za vhodné, tak sa pokúsia použiť jadrové zbrane ako prvé. Tak kto je potom agresor a odkiaľ pramení hrozba?“ pýta sa novinár.


„Minister obrany Peter Hultqvist 16. mája predniesol senzačný prejav počas stretnutia so svojim americkým kolegom Jamesom Mattisom. Označil Rusko za veľkú hrozbu a urobil záver: v tejto súvislosti a kvôli spoločným záujmom Švédsko mieni tesne spolupracovať s USA tak, ako to bolo v XVIII. storočí. Zamyslite sa, či vôbec má zmysel podobná „exkurzia“ do histórie,“ so sarkazmom píše Ulf Bjerén.


„Na druhej strane Mattis sa choval tak, ako by Švédsko bolo americkým protektorátom. Jednostranne vyhlásil, že USA je to obranca Švédska. A Hultqvist vôbec nereagoval na podobné nezmysly, nepripomenul, že Švédsko je neutrálna krajina a nachádza sa mimo všetkých aliancií. Malý štát, ktorý sa dostal pod krídlo svetovej dŕžavy, neupevňuje svoju bezpečnosť, ale naopak úmyselne ide do rizika a hrozí to, že sa môže stať jadrovým terčom v prípade pomsty v jadrovej vojne. Toto si musí uvedomiť každý zodpovedný človek,“ prízvukuje švédsky novinár.


„V septembri sa vo Švédsku budú konať provokačné vojenské cvičenia NATO „Auróra 17“ a Švédsko ich bude podporovať ako hostiteľská krajina. Očakávajú sa veľké protesty obyvateľov v krajine. To, že v súčasnosti prívrženci NATO označujú bojovníkov za mier a zníženie napätia, za slobodu od aliancií a proti vojnám, ktoré vedie NATO, za „agentov Putina“, ešte sa otočí proti nim samotným. Ľudia sa začnú zúčastňovať na demonštráciách a protestovať proti propagande vojny, ktorú vedú politici sediaci vo vláde,“ zdôrazňuje v závere svojho komentáru v denníku Sydőstran švédsky novinár Ulf Bjerén.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(11 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1171x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1705x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1628x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1445x 👤eugenius
,