asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americká spoločnosť prieskumu verejnej mienky Pew Research Center: Putin má veľkú popularitu a veľkú podporu u obyvateľov Ruska

 Aktuality

Americká spoločnosť prieskumu verejnej mienky Pew Research Center v priebehu 1,5 mesiaca zisťovala, čo si Rusi myslia o svojom prezidentovi. Zverejnila výsledok prieskumu: Putin má veľkú popularitu a veľkú podporu u obyvateľov Ruska.

22 Jún
2017 21:06:30

 

Foto: Ruské média

Americká prieskumná spoločnosť urobila jednoznačný záver: drvivá väčšina respondentov pozitívne hodnotí prácu prezidenta a osobu samotného Vladimíra Putina ako človeka. Podporuje jeho hospodársku a vnútornú politiku a ešte viac zahraničnú politiku. Za hlavné problémy vo svojej krajine Rusi považujú rasť cien a skorumpovanosť politikov.

Pew Research Center uvádza, že 58% Rusov sú spokojných so situáciou v krajine, 37% poukázali, že je ešte dosť veľa problémov. Za hlavné problémy v krajine považujú: rast cien  (71 %), skorumpovanosť politických lídrov (58%), nedostatočné možnosti na získanie dobrej, zaujímavej a vysoko finančne ohodnotenej práce (54%), terorizmus (54%), rozdiel medzi bohatými a chudobnými (53%), kriminalitu (52%) a skorumpovanosť podnikateľov (50%).

Kým prieskum tej istej spoločnosti Pew Research Center v r. 2015 ukázal, že 73% Rusov považovali hospodársku situáciu v krajine za nedostatočne dobrú, tento raz, po 2 rokoch, už iba 49% respondentov malo podobný názor. Ďalších 46% zdôraznili, že situácia je veľmi dobrá. Väčšina Rusov (55%) úplne schvaľuje hospodársku politiku vedenia a samotného prezidenta, ako aj opatrenia v oblasti energetiky a občianskej spoločnosti.

Súčasný boj proti korupcii sa pozdáva 49% Rusov, väčšina prízvukovala, že v tomto boji treba ešte viac pritvrdiť. Drvivá väčšina Rusov (87%) úplne podporuje Putinovú medzinárodnú politiku, nesúhlasí s ňou 12% respondentov, pričom 59% ľudí prízvukovala, že Rusko sa stalo väčším hráčom na medzinárodnej scéne v ostatných 10 rokoch. Ďalších 17% si to nemyslia a 21% respondentov sa domnievajú, že situácia sa nezmenila.

Takmer polovica respondentov (46%) je presvedčená, že vo vojenskej operácii v Sýrii treba pokračovať, 34% si myslí, že ju treba obmedziť a 11% naopak sa domnieva, že ju treba rozšíriť. Tento prieskum americká spoločnosť prieskumu verejnej mienky Pew Research Center uskutočnila v Rusku od 18. februára do 3. apríla tohto roka a na prieskume sa zúčastnilo 1002 respondentov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(12 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 389x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 636x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 917x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,