asfasdf ×

NázorObčana.sk

Európsky súd pre ľudské práva označil ruský zákon zakazujúci propagáciu homosexuality pre neplnoletých a detí za diskriminačný a naparil pokutu

 Aktuality

Európsky súd pre ľudské práva so sídlom v Štrasburgu vyniesol rozsudok vo veci istej sťažnosti a označil ruský zákon zakazujúci propagáciu homosexuality pre neplnoletých a detí za diskriminačný a naparil Moskve pokutu.

22 Jún
2017 21:09:34

 

Foto: Facebook

Európsky súd pre ľudské práva 20. júna dokončil prešetrenie sťažnosti trochu ruských LGBT aktivistov a o rozsudku informoval na svojom portálu /http://hudoc.echr.coe.int/eng#%20/. Ide o sťažnosť občanov Ruska Nikolaja Bajeva, Nikolaja Alexejeva a Alexeja Kiseleva, ktorí považujú ruský zákon zakazujúci propagáciu homosexuality pred neplnoletými a deťmi za nedemokratický a protiprávny. Štrasburský súd uznal, že ruský zákon je diskriminačný a porušuje práva občanov, slobodu slova a slobodu vyjadrenia svojho názoru.

Európsky súd pre ľudské práva nariadil, aby ruský štát vyplatil trom vyše spomínaným občanom „bolestné“ vo výške 49 tisíc eur v rámci, ako uvádza, kompenzácie za morálne a materiálne poškodenie a ako náhradu za finančnú škodu... Porota sa rozhodla takmer jednohlasne: šiesti boli „za“ a jeden „proti“.

Ruské média v tejto súvislosti pripomínajú, že zákon, ktorý zakazuje propagáciu homosexuality, LGBT-praktík a pod. v prostredí neplnoletých a detí, bol prijatý v Rusku ešte v r. 2013. Tento zákon vyvolal obrovskú kritiku LGBT komunity po celom svete, niektorých ľudskoprávnych organizácií a politikov v EÚ a USA. Naopak v Rusku tento zákon sa teší obrovskej podpore obyvateľstva, pretože chráni tradičnú rodinu a klasickú výchovu detí.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

73 %
(75 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1174x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1707x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1635x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1446x 👤eugenius
,