asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko ministerstvo zahraničia: „Nová línia vo vzťahu s Kubou, ktorú vyhlásil prezident USA Donald Trump, nás vracia k „studenej vojne“

 Aktuality

Donald Trump pokračuje vo svoje „spanilej jazde“: pokračuje šokovať verejnosť ako doma, tak aj na celom svete. Najnovšie oznámil „nové vzťahy s Kubou“. Moskve sa to nepozdáva a ruské ministerstvo zahraničia to vo svojom vyhlásení patrične dalo najavo

22 Jún
2017 21:11:30

 

Foto: Facebook

Ruské ministerstvo zahraničia prízvukuje: „Nová línia vo vzťahu s Kubou, ktorú vyhlásil prezident USA D. Trump, nás vracia k už zabudnutej rétorike „studenej vojny“. Podobný prístup charakterizoval vzťah USA ku Kube počas niekoľkých desaťročí.

Keď predchádzajúca administratíva vo Washingtone vniesla do kurzu voči ostrovu podstatné zmeny, mali sme dôvod predpokladať, že to nie je len prejav dobrej vôle politikov, ale predovšetkým dôkaz neúspechu politiky diktátu a sankcií proti tomuto neveľkému a slobodymilovnému štátu. Predpokladali sme, že to nebola len „akási transakcia“, ale premyslené politické rozhodnutie, v ktorom okrem marginálnych antikastrovcov neprehral nikto.

Teraz sa ukazuje, že protikubánsky diskurz je stále veľmi rozšírený. Toto môže vyvolať iba ľútosť. Myslíme si, že nikto nemôže pochybovať o tom, že arogantný štýl jednania s Kubou nemá perspektívu. Udalosti posledného polstoročia sú toho dôkazom. Naozaj ničomu politikov vo Washingtone a politikárov v Miami nenaučili?

Potvrdzujeme svoju nezvratnú solidárnosť s Kubou, priateľskou, mierumilovnou krajinou, rešpektovanou členkou medzinárodného spoločenstva, ktorá zohráva konštruktívnu úlohu v Latinskej Amerike a v celosvetovom kontexte. Sme proti embargu, blokádam, sankciám a deliacim čiaram. Sme za dialóg, spoluprácu a budovanie mostov, komunikáciu bez diktátu a pokusov o zasahovanie do vnútorných záležitostí suverénnych štátov.

Výrečným dôkazom toho, že sa takéhoto názoru vo vzťahu ku Kube pridržiava prevažná väčšina krajín, sú výsledky hlasovania Valného zhromaždenia OSN o skončení blokády Kuby. Chceli by sme vyzvať administratívu D. Trumpa, aby počúvala tento svorný hlas svetového spoločenstva“, uvádza sa v komentári ruského ministerstva zahraničia. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1167x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1701x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1624x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1428x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,