asfasdf ×

NázorObčana.sk

Expert na islam Piotr Slusarczyk: „Šaria by mala byť zakázaná presne tak, ako je zakázaný nacizmus“

 Aktuality

„Je to na zváženie, či džihádistická propaganda by mala byť legálna, alebo či by sa na propagandu šarie nemalo pozerať ako na nacistickú alebo komunistickú propagandu,“ uvádza sa v článku na poľskom portálu Prawy.pl.

22 Jún
2017 21:13:00

 

Foto: Screenshot Prawy.pl

Portál uvádza mienku známeho experta na islam Piotra Slusarczyka, ktorý na nedávnej medzinárodnej konferencii o islamu tvrdil, že niet  pochyb o tom, že islam je hrozbou spoločenského a právneho života Evropy. „Bojím sa radikalizovania fundamentalistických skupín, ktoré doposiaľ zostávali pokojné, a to vrátane poľských Tatárov. Ak si vezmeme do  úvahy týchto fundamentalistov, ktorí sú v mene džihádu pripravení zabíjať, tak podľa štatistik ich máme v Európe 4-5 percent, ale napríklad vo Veľkej Británii je to už celá armáda – 100 tisíc ľudí,“ cituje autor článku Piotra Slusarczyka.


„Ak si predstavíme, že fundamentalisti to sú moslimovia, ktorí uznávajú nadradenosť práva šaría nad demokratickými zákonmi v Európe, tak v Európe máme týchto fundamentalistov viac ako 50 percent a v svetle týchto čísel fakticky sa proti nim nedá brániť. Politická ašpirácia islamu a islamistov nie je viditeľná, ale poskytujeme im ochranu kvôli jedinému náboženstvu. Ak niekto chce žít v bezpečnej, slobodnej a demokratickej Európe, tak nemôže  podporovať islam,“ tvrdí Piotr Slusarczyk.


Pripomína, že 65 percent moslimov v západnej Európe sa domnieva, že právo šaría má prednosť pred európskymi a všetkými ostatnými zákonmi, 54 percent moslimov priznalo svoje  nepriateľstvo voči Západu. „Tieto štúdia sa trestuhodne ignorujú. 34 percent moslimov  je pripravených spolupracovať s bezpečnostnými službami čo sa týka džihadizmu, ale naopak 23 percent moslimov je presvedčených, že Britský zákon by mal byť nahradený zákonom šaria,“ upozorňuje poľský expert.


Pripomenul, že aj v Poľsku tiež existuje islamský radikalizmus v tzv. Lige moslimov v rámci štruktúry Moslimského bratstva, a zahrňuje tam aj poľských Tatárov. „Prvý tábor pre moslimských fundamentalistov v Poľsku bol vytvorený ešte v r. 1987. Súčasná vojna integruje všetkých moslimov. Problémy radikalizmu a fundamentalizmu existujú aj v Poľsku, ale ich miera je menšia. Treba sa poučiť z toho, čo sa deje na Západe, aby sa zabránilo podobnej situácii v Poľsku,“ varuje Piotr Slusarczyk.

Portál Prawy.pl. uvádza, že na konferencii o islamu sa prízvukovalo, že treba zakázať a zabrániť všetkým pokusom financovať islamistov zo zahraničia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 484x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 657x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 526x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 774x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,