asfasdf ×

NázorObčana.sk

Gubernátor Kaliningradu Anton Alichanov: Mesto uzatvorí zmluvu s BMW a bude exportovať osobné autá

 Aktuality

Dočasne vykonávajúci funkciu gubernátora Kaliningradskej oblasti Anton Alichanov na tlačovej konferencii prezradil, že po podpísaní investičnej zmluvy s BMW v Kaliningradskej oblasti postavia nový závod na výrobu osobných automobilov.

24 Jún
2017 19:39:29

 

Foto: Kaliningrad

Podčiarkol, že podpísanie zmluvy je už fakticky pripravené: „Mám všetky dôvody na to, aby som mohol tvrdiť, že zmluva bude onedlho podpísaná. Potom známy holding BMW postaví v Kaliningradskej oblasti nový závod a budeme predávať autá - a to nielen na ruskom, ale aj na zahraničnom trhu.“

Kaliningradské média pripomínajú, že autá BMW sa v Rusku vyrábajú už od r. 1999 v kaliningradskom závode Avtotor. V r. 2013 tento ruský podnik a BMW podpísali rad nových dohôd, na základe čoho vytvorili spoločný podnik a jeho dcérska spoločnosť je zaregistrovaná v Kaliningrade. Nemecký koncern BMW už vtedy vyhlásil, že mieni postaviť v Kaliningrade nový závod.

Koncom januára tohto roka Anton Alichanov pre média potvrdil, že sa podarilo dohodnúť s BMW a momentálne strany rokujú o termíne začiatku výstavby závodu. Zdôraznil, že by sa výstavba mala začať už v tomto roku. V máji zakladateľ závodu Avtotor Vladimír Ščerbakov média informoval o tom, že v júli budú zverejnené podrobnosti novej  investičnej zmluvy s BMW. Zmluvu podpíše BMW, Avtotor, Ministerstvo priemyslu a obchodu Ruska, vedenie Kaliningradskej oblasti a vláda Ruska.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 423x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 504x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,