asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britským študentom zakázali obliekať si šortky - nezaváhali a obliekli si sukne

 Aktuality

Piati študenti SCA Academy v britskom meste Exeter /grófstvo Devon/ na protest proti zákazu nosenia šortiek počas štúdia si obliekli... ženské sukne. Vedenie školy sa kvôli „sukňovej revolúcie“ dostalo do konfliktu s niektorými rodičmi.

24 Jún
2017 19:42:35

 

Foto: Facebook

Možno to niekoho prekvapí, ale aj na britských ostrovoch občas panuje tropická horúčava. V týchto dňoch v niektorých lokalitách teplota vzduchu dosiahla 34 stupňov. Viacerí žiaci sa sťažovali, že v takej horúčave by si mohli obliecť aj niečo ľahšie, ale musia navštevovať školu v predpísaných „dresoch“, podľa školskej „ústavy“ majú si obliekať košeľu a nohavice. Niektorí prišli do školy v šortkách, za čo boli potrestaní.

Istý profesor SCA Academy na to reagoval žartom, že by si chlapci mohli obliecť sukne, ak šortky sú zakázané. Piati chlapci sa rozhodli, že tento profesorov návrh zrealizujú a do školy prišli v sukniach... Samozrejme, boli potrestaní. Ako pre média vysvetlila matka jedného zo 14-ročných „sankcionovaných“ chlapcov, ich potrestali iba za to, že mali... kratšie sukne, ktoré nezakrývali kolená... Zo solidarity s potrestanými ďalších 50 chlapcov vyhlásilo, že prídu do školy v sukni... Vypukol nečakaný škandál.   

Riaditeľka  SCA Academy Aimee Mitchellová média informovala, že mnohí rodičia podporili žiakov a žiadali, aby škola prehodnotila pravidla, v akom oblečení žiaci môžu navštevovať školu. Niektorí rodičia pohrozili, že svoje detí dajú do inej školy a nechcú, aby navštevovali podobné nedemokratické zariadenie. Aimee Mitchellová prisľúbila, že vedenie akadémie  vypracuje nové, demokratickejšie pravidla.

V tejto súvislosti britské média pripomenuli, že prednedávnom podobnú protestnú akciu  zorganizovali šiesti vodiči autobusov vo francúzskom meste Nant na západe krajiny. Takisto  si obliekli sukne na protest, pretože vedenie podniky im zakázalo obliekať si šortky aj v pekelnej horúčave. Vodiči spoločnosti Semitan požiadali, aby im dovolili obliekať si šortky, ak teplota vzduchu bude vyššia ako 30 stupňov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 559x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 481x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 717x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 992x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,