asfasdf ×

NázorObčana.sk

Exprezidentka Fínska Tarja Halonenová sa stala bezdomovkyňou, nepotrvalo to však dlho

 Aktuality

Bývalá fínska prezidentka Tarja Halonenová sa premenila na bezdomovkyňu. Informoval o tom fínsky denník Yle. Fotografia sediacej na schodoch exprezidentky sa momentálne stala hitom na fínskych sociálnych sieťach.

27 Jún
2017 19:04:49

 

Foto: Screenshot Yle

Na fotografii známeho fínskeho fotografa Antona Sucksdorffa bývalá prezidentka sedí na kamenných schodoch opretá o špinavú stenu, okolo sa povaľujú „tradičné“ pre bezdomovcov tašky a igelítky, oblečenie exprezidentky je staré a špinavé, unavená stará žena sa pozerá do prázdna /https://yle.fi/uutiset/3-9682571/...

Politička však nebola dlho v úlohe bezdomovkyni. Ozaj to bola iba „úloha“ – zúčastnila sa na charitatívnej kampani pre boj proti chudobe, ktorú zorganizovala „Armáda spásy“. Cieľom tejto akcie bolo ukázať verejnosti, že sa do nelichotivej situácie môže dostať každý človek a preto by ľudia nemali pohŕdať bezdomovcami, ale naopak – mali by im pomáhať.

Anton Sucksdorff pre média zdôraznil, že bývalá prezidentka bola perfektnou „modelkou“: svoju úlohu zvládla nad očakávanie: „Nemohol som čakať viac, bola skutočne perfektná. Neuveriteľným spôsobom sa premenila na bezdomovkyňu, všetko bolo mimoriadne dôveryhodné – aj jej oblečenie, aj ten výrazný pohľad. Nemuseli sme pracovať nad tým celý deň. Všetko sa odohralo v priebehu 20 minút. Tarja Halonenová sa správala ako skutočná profesionálka,“ štedro sypal komplimenty na adresu exprezidentky fotograf Anton Sucksdorff v rozhovoroch s novinármi.

Fínske média uviedli, že v „Armáde spásy“ dúfajú, že prostredníctvom svojej kampane sa im podarí nazbierať finančné prostriedky, aby pomohli sociálne odkázaným ľuďom vo Fínsku. Na tejto charitatívnej akcii sa zúčastňuje aj podnikateľ Peter Vesterbacka, známy svojou činnosťou v hernej spoločnosti Rovio, ktorá vytvorila hru Angry Birds.

Taktiež fínske média pripomínajú, že Tarja Halonenová bola vo funkcii fínskej prezidentky v r. 2000 – 2012. Po svojej demisii sa začala aktívne zúčastňovať na sociálnych projektoch. Napríklad, v r. 2015 prišla na hlavnú železničnú stanicu v Helsinkách, kam prichádzali prisťahovalci z Blízkeho východu, a zbierala peniaze pre tamojšiu pobočku Červeného kríža.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 762x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1352x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1319x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1158x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,