asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sýrsky prezident Bašar Asad po prvý raz navštívil ruskú vojenskú základňu na letisku Khmeimim v Sýrii

 Aktuality

Média na Blízkom východe široko komentujú historicky prvú návštevu sýrskeho prezidenta Bašara Sasada ruskej vojenskej základne Khmeimim v Sýrii. Prízvukujú, že zavítal sem po prvý raz od jej vytvorenia v r. 2015.

28 Jún
2017 16:46:33

 

Foto: riafan.ru

Poukazujú aj na to, že vedľa sa nachádza medzinárodné civilné letisko pomenované po bratovi Bašara Asada – Basilovi Asadovi. Arabské, pochopiteľne, väčšinou sýrske média publikujú rozsiahle reportáže, množstvo fotografií a videí. Pripomínajú, že na „exkurzii“ po základní sýrskeho prezidenta sprevádzal náčelník ruského Generálneho štábu Ozbrojených síl Ruska generál Valerij Gerasimov.

Poukazujú aj na to, že sýrsky prezident navštívil ruskú základňu v nedeľu spoločne so svojou manželkou Asmou Asadovou a to práve v deň, keď sa končil sviatok všetkých moslimov Ramadan. V ten istý deň navštívil aj nemocnicu v provincii Hama, kde sa nachádzajú zranení sýrsky vojaci.

Sýrske média uvádzajú, že v rozhovore s Valerijom Gerasimovom sýrsky prezident prediskutoval s nim otázky koordinácie sýrskych a ruských vojsk v boji proti islamistom, podpory ruského letectva útočných operácií vládnych vojsk a plnenia Memoranda o vytvorení zón deeskalácie na území Sýrie. Počas tlačovej konferencie Bašar Asad pre média prízvukoval, že najväčšiu pomoc v boji proti terorizmu a za nezávislosť Sýrie tejto krajine poskytuje bezpochyby Rusko.

Videá si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 441x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 519x 👤eugenius
,