asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské ministerstvo financií: sankcie sú sankcie, ale kšefty sú kšefty – zahraničné investori sa bijú o ruské cenné papiere

 Aktuality

Ruské ministerstvo financií dementovalo chýry, že v období sankcií zahraniční investori nemajú záujem o pôsobenie na ruskom trhu. Všetko je naopak: zahraniční investori sa doslova bijú o nákup ruských cenných papierov.

28 Jún
2017 20:31:13

 

Foto: Facebook

Ruské ministerstvo financií poukázalo na to, že až 85% ruských euroobligácií odkúpili rezidenti z USA, Veľkej Británie, Európskej únie a Ázie, pričom najväčší záujem prejavujú americkí investori. Rezidenti z USA sa stali majiteľmi 32% všetkých vykúpených zahraničnými investormi ruských eurobondov.

Analytici ruského ministerstva financií prízvukujú, že to ešte nie je všetko: dopyt o ruské euroobligácie viac ako dvojnásobné prevýšil ponuku a zahraniční investori sú pripravení nakupovať aj ďalšie ruské eurobondy a investovať do ruskej ekonomiky. V súčasnosti záujem zahraničných investorov o dlhodobé ruské obligácie prevýšil sumu 6,6 miliardy dolárov, ale zatiaľ bolo predaných obligácií v celkovej výške 3 miliardy dolárov.

Taktiež ruské ministerstvo financií vysvetlilo, že na trhu umiestnilo euroobligácie vo výške 2 miliárd dolárov s dobou splatnosti 30 rokov a euroobligácie vo výške 1 miliardy dolárov s dobou splatnosti 10 rokov. Podobné rozhodnutie ruské ministerstvo financií prijalo, pretože zahraniční investori majú záujem predovšetkým o dlhodobé investičné aktivity. Po prvé, sú presvedčení, že ruské hospodárstvo bude napredovať a ich investície „nezhoria“, a po druhé, budú mať celkom slušný zisk 5,25%. Zisky v prípade krátkodobých ruských euroobligácií dosahujú 4,25%.

Analytici ruského ministerstva financií prízvukujú, že to znamená, že zahraniční investori dôverujú ruskej ekonomike a neboja sa investovať, pretože nemajú obavy a vidia celkom pozitívne krátkodobé a dlhodobé perspektívy. Zdôrazňujú, že svetové banky, fondy a spoločnosti, ktoré investujú do ruskej ekonomiky, určite si všetko dobre prepočítali a vedia, že budú mať slušné zisky.

Dementujú tak správy niektorých západných politikov, „expertov“ a médií, že ruská ekonomika sa o niekoľko rokov skolabuje. Zahraniční investori vidia, že sa ruské hospodárstvo dynamicky rozvíja, má pevné základy a štát podporuje tento rozvoj. Práve preto sa neboja investovať do ruskej ekonomiky. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1171x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1705x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1628x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1445x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,