asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské ministerstvo financií: sankcie sú sankcie, ale kšefty sú kšefty – zahraničné investori sa bijú o ruské cenné papiere

 Aktuality

Ruské ministerstvo financií dementovalo chýry, že v období sankcií zahraniční investori nemajú záujem o pôsobenie na ruskom trhu. Všetko je naopak: zahraniční investori sa doslova bijú o nákup ruských cenných papierov.

28 Jún
2017 20:31:13

 

Foto: Facebook

Ruské ministerstvo financií poukázalo na to, že až 85% ruských euroobligácií odkúpili rezidenti z USA, Veľkej Británie, Európskej únie a Ázie, pričom najväčší záujem prejavujú americkí investori. Rezidenti z USA sa stali majiteľmi 32% všetkých vykúpených zahraničnými investormi ruských eurobondov.

Analytici ruského ministerstva financií prízvukujú, že to ešte nie je všetko: dopyt o ruské euroobligácie viac ako dvojnásobné prevýšil ponuku a zahraniční investori sú pripravení nakupovať aj ďalšie ruské eurobondy a investovať do ruskej ekonomiky. V súčasnosti záujem zahraničných investorov o dlhodobé ruské obligácie prevýšil sumu 6,6 miliardy dolárov, ale zatiaľ bolo predaných obligácií v celkovej výške 3 miliardy dolárov.

Taktiež ruské ministerstvo financií vysvetlilo, že na trhu umiestnilo euroobligácie vo výške 2 miliárd dolárov s dobou splatnosti 30 rokov a euroobligácie vo výške 1 miliardy dolárov s dobou splatnosti 10 rokov. Podobné rozhodnutie ruské ministerstvo financií prijalo, pretože zahraniční investori majú záujem predovšetkým o dlhodobé investičné aktivity. Po prvé, sú presvedčení, že ruské hospodárstvo bude napredovať a ich investície „nezhoria“, a po druhé, budú mať celkom slušný zisk 5,25%. Zisky v prípade krátkodobých ruských euroobligácií dosahujú 4,25%.

Analytici ruského ministerstva financií prízvukujú, že to znamená, že zahraniční investori dôverujú ruskej ekonomike a neboja sa investovať, pretože nemajú obavy a vidia celkom pozitívne krátkodobé a dlhodobé perspektívy. Zdôrazňujú, že svetové banky, fondy a spoločnosti, ktoré investujú do ruskej ekonomiky, určite si všetko dobre prepočítali a vedia, že budú mať slušné zisky.

Dementujú tak správy niektorých západných politikov, „expertov“ a médií, že ruská ekonomika sa o niekoľko rokov skolabuje. Zahraniční investori vidia, že sa ruské hospodárstvo dynamicky rozvíja, má pevné základy a štát podporuje tento rozvoj. Práve preto sa neboja investovať do ruskej ekonomiky. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 410x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,