asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mária Zachorovová: „Začala sa propagandistická kampaň proti Damasku. Pripravuje sa vpád do Sýrie“

 Aktuality

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová upozornila na to, že sa začala veľká propagandistická kampaň za účelom očiernenia súčasného vedenia Sýrie. Napísala o tom na svojej facebookovej stránke.

03 Júl
2017 20:01:16

 

Foto: Screenshot YouTube

Uviedla, že sa objavili mnohopočetné informácie v médiách a dokonca aj „dôkazy“ – videá na sociálnych sieťach, ktoré údajne potvrdzujú chemické útoky vládnej armády. Zacharovová vyslovila domnienku, že podobných „dôkazov“ bude ešte veľa: „Podobných videí bude ešte viac. Budú rôznej kvality – od úplne podpriemerne do skutočne „hollywoodskej“ úrovne. Falošných správ bude veľa. Je naplánovaná rozsiahla kampaň,“ upozornila Mária Zacharovová.

Ku svojej správe prilepila aj screenshot z Twitteru, v ktorom sa uvádza, že sýrske vládne vojska použili jedovatý plyn chlór vo východnom predmestí Damasku, v následku čoho sa otrávilo niekoľko desiatok ľudí. Dána správa bola zverejnená 1. júla v mikroblogu WorldOnAlert. Podobné správy rozšírili aj sýrske opozičné portály.

Bola to zjavne „reakcia“ na vyhlásenia Pentagónu, ktorý 26. júna uviedol, že Damask pripravuje chemický útok. Ako vždy žiadne dôkazy neboli uvedené. Hneď na to Mária Zacharovová vyhlásila, že Washington začal novú dezinformačnú kampaň proti Damasku a straší svet údajným pripravovaným chemickým útokom. Vyhlásila, že podobné dezinformačné útoky nasvedčujú tomu, že sa pripravuje vpád do Sýrie.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

90 %
(10 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 493x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 672x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 532x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 781x 👤eugenius
,