asfasdf ×

NázorObčana.sk

Provokácie a podvrhy: kauza prípravy použitia chemických zbraní v Sýrii

 Aktuality

Teroristi zo zoskupenia Džabhat an-Nusrá v sklade v Idlibe pripravujú provokáciu s použitím sarínu v sýrskych mestách Chán Šajchún a Kafarya. Agentúre RIA Novosti to oznámil informovaný vojensko-diplomatický zdroj.

05 Júl
2017 14:34:35

 

Foto: Facebook

Zdroj oznámil: "Podľa získaných informácií sa v dedine al-Mahara (provincia Idlib) v priestoroch veľkej technologickej budovy pripravuje zorganizovanie provokácie s použitím otravnej látky sarín. V uvedenom sklade sa pravdepodobne nachádza munícia naplnená týmto toxickým plynom."

Zdroj ďalej uviedol, že za účelom prípravy provokácie do Idlibu prišla skupina cudzích štátnych príslušníkov, medzi ktorými boli občania USA a Turecka, ako aj jeden z vodcov an-Nusry. "Podľa odôvodnených predpokladov sa provokácia uskutoční v mestách Chán Šajchún a Kafarya. Cieľom provokácie je diskreditácia sýrskej vlády a zmarenie rokovaní v Astane naplánovaných na 4. – 5. júla," dodal zdroj.

Sýrska opozícia 4. júla oznámila, že v meste Chán Šajchún v provincii Idlib v dôsledku útoku s použitím chemických zbraní zahynulo 80 ľudí a ďalších 200 osôb je zranených. Za vinníka útoku označila sýrske vládne vojská, ktoré však obvinenia rozhodne odmietli a tvrdia, že zodpovednosť za útok nesú povstalci a ich podporovatelia. Sýrska vláda vyhlásila, že nikdy nepoužila chemické zbrane proti civilnému obyvateľstvu ani proti teroristom, a že všetok chemický arzenál krajiny bol odvezený zo sýrskeho územia pod kontrolou Organizácie pre zákaz chemických zbraní.

USA napriek nedostatku dôkazov o vine sýrskych vládnych vojsk a napriek márnym výzvam Ruska na dôsledné prešetrenie incidentu v noci zo 6. na 7. apríla podnikli raketový útok na leteckú základňu Šajrat. Podľa údajov Pentagonu bolo na základňu vystrelených 59 okrídlených rakiet.

Ako už skôr uviedol sýrsky prezident Baššár Asad v rozhovore, ktorý poskytol agentúre RIA Novosti, nešlo o nijaký chemický útok, ale o provokáciu zinscenovanú za účelom zdôvodnenia útoku na leteckú základňu Šajrat.

Mária Zacharovová, oficiálna hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruska, komentovala chystanú provokáciu takto: "Účel je očividný, a to reanimovať tému takzvaných "zločinov režimu", zmariť politický proces, ktorý sa začal v Astane, a vrátiť situáciu v Sýrii do tej istej slepej uličky, kam ju zaviedla rétorika Západu o nevyhnutnosti odchodu B. Asada. Pritom už samotná masívna informačná kampaň Washingtonu v skutočnosti provokuje povstalcov k páchaniu zločinov, ktoré vedú k masovému vraždeniu obyvateľstva.

V rámci tejto informačnej kampane budú poprední spravodajcovia, žurnalisti a dopisovatelia presne tak isto využívať fotografie detí. Rovnako ako v minulosti, aj teraz budú potrebné možno nie desaťročia, ale celé mesiace (maximálne pol roka), aby sa pripustilo, že to boli "fejkové" fotky alebo zinscenované snímky. Najdôležitejšie však je, že teraz bude všetko úsilie mainstreamových kanálov zamerané na prezentovanie hrôzostrašných obrazov dokazujúcich zločiny režimu (televízna stanica CNN a jej komentátori v tejto kampani určite nebudú hrať posledné husle). A potom budú nasledovať opatrenia. Podľa niektorých údajov sú vysoko umelecké snímky podobnej provokácie už pripravené," zdôraznila Mária Zacharovová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 415x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 646x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 928x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,