asfasdf ×

NázorObčana.sk

Daily Mail: „Rusko prezentovalo vojaka budúcnosti s exoskeletom, príbormi nočného videnia a brnením, ktorý pripomína postavu z filmu Hviezdne vojny“

 Aktuality

Britský denník Daily Mail si posvietil na novinky ruskej armády, ktoré sa prezentovali na výstave v Národnej univerzite vedy a technológií v Moskve. Dokonca objavil „vojaka budúcnosti“, ktorý pripomína postavy z filmu „Hviezdne vojny“...

05 Júl
2017 20:01:34

 

Foto: Screenshot Daily Mail

V snahe potvrdiť svoj „objav“ denník zverejnil niekoľko fotografií novej výzbroje vojakov ruskej armády a fotografiu postavy zo známeho filmu „Hviezdne vojny“. Samozrejme, postavy z eposu Georgeho Lucasa vyzerali inak, ale určitá podoba tam je. Ide predovšetkým o „brnenie“ vojakov – ako vo filme, tak aj v realite.

Daily Mail podrobne popisuje bojové vybavenie ruského vojaka budúcnosti. Je to predovšetkým titánový exoskelet, ktorý zvýši fyzickú silu a vytrvalosť vojaka a zároveň ho bude chrániť pred guľkami, úlomkami granátu a pod. Bojová súprava taktiež obsahuje maskovaciu uniformu, ktorá sa môže prispôsobovať klimatickým podmienkam a chráni vojaka pred ohňom, horúčavou, vlhkosťou, špinou a pod.

Autor článku Rory Tingle uvádza, že obrnená prilba je vybavená baterkou a zariadením pre nočné videnie. Taktiež poukazuje na to, že v prilbe sa nachádza ešte aj zariadenie, ktoré bude premietať pred očami vojaka informácie o jeho zdravotnom stavu a situácii v teréne, aby presne vedel, v akej kondícii sa nachádza a čo sa deje na okolí, na bojisku.

Poukazuje na to, že čižmy vojaka to sú svojrázne „odmínovacie zariadenia“: je do nich namontovaný systém, ktorý bude objavovať míny a upozorňovať na ne vojaka. Je v nich zamontovaný taktiež aj systém potlačenia rádiového signálu. Rory Tingle prezrádza, že táto bojová výzbroj pre ruského vojaka budúcnosti bola vyrobená vo Výskumnom ústave presného strojárenstva, ktorý taktiež vytvoril aj zariadenie „Ratnik“.

Poukazuje na to, že ruská armáda preferuje najnovšie technológie: „Rusko sa usiluje o  zavedenie robotov v armáde. Moskva má v úmyslu nahradiť živých vojakov robotmi, ktorí sa budú môcť zúčastniť bojov na súši, vo vzduchu, vo vode a dokonca aj vo vesmíre,“ prízvukuje autor článku. 

Podrobne popisuje novinky ruskej armády v tejto súvislosti a v závere pripomína, že  generálporučík Andrej Grigorjev, riaditeľ Nadácie pre pokročilé štúdia, prednedávnom uviedol, že sa na vojnách budúcnosti zúčastnia roboty a bezpilotné lietadla a vojaci sa premenia na operátorov, ktorí budú riadiť vojenskú techniku.

Video si môžete pozrieť v originálu článku Daily Mail:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-4653886/Russia-unveils-generation-Star-Wars-combat-uniform.html

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 498x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 822x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1400x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1080x 👤eugenius
,