asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Luhansku zverejnili podrobnosti zabránenia teroristickému činu ukrajinských tajných služieb proti príslušníkom Medzinárodnej monitorovacej skupiny

 Aktuality

Príslušníci ministerstva štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky zneškodnili mínu a zabránili tak teroristickému činu ukrajinských tajných služieb proti príslušníkom medzinárodnej Špeciálnej monitorovacej skupiny OBSE.

06 Júl
2017 18:59:03

 

Foto: Luhanská informačná agentúra

Na brífingu o tom povedal minister štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky Leonid Pasečník, ktorý prezradil aj detaily tejto operácie. „Tajné služby Ukrajiny plánovali uskutočniť ďalší teroristický čin na území Luhanskej ľudovej republiky. A zasa sa pokúsili zaútočiť proti príslušníkom medzinárodnej Špeciálnej monitorovacej skupiny OBSE. Máme informácie, že v Luhansku úradovala skupina ukrajinských špiónov a diverzantov. Zisťujeme presný počet členov tejto skupiny, ale minimálne boli to dvaja diverzanti,“ spresnil.

Prezradil, že príslušníci luhanskej Národnej milície už predtým odhalili niekoľko mín nastražených na cestách, po ktorých sa mali premiestňovať príslušníci monitorovacej skupiny OBSE. Prízvukoval, že ukrajinskí diverzanti zorganizovali „špeciálnu poľovačku“ na medzinárodných pozorovateľov za účelom ich diskreditácie a zastrašovania.

Leonid Pasečnik prezradil, že jeden z ukrajinských diverzantov, ktorého pred niekoľkými hodinami zadržali príslušníci luhanského ministerstva štátnej bezpečnosti, podľa všetkého, je zapletený do teroristického činu z apríla tohto roka, keď v dedine Prišib vyhodili do povetria osobné vozidlo medzinárodnej Špeciálnej monitorovacej skupiny OBSE.

Vtedy, 23. apríla, v následku výbuchu auta zahynul jeden príslušník medzinárodnej monitorovacej skupiny a dvaja boli zranení. Luhanská Generálna prokuratúra uviedla, že z organizácie tohto teroristického činu podozrieva príslušníkov 8. Pluku špeciálneho určenia Síl špeciálnych operácií Ozbrojených síl Ukrajiny.

Leonid Pasečnik sa v závere tlačovej konferencie tak trochu posťažoval, že s príslušníkmi medzinárodnej monitorovacej skupiny v Luhansku nemajú najlepšiu spoluprácu. Členovia tejto skupiny často sa neunúvajú informovať domáce bezpečnostné zložky o tom, kde sa mienia pohybovať a ktoré lokality budú monitorovať. Tým znemožňujú luhanským špeciálnym jednotkám postarať sa o ich bezpečnosť.

Ministerstvo štátnej bezpečnosti varuje, že takto komplikujú aj jeho prácu a zároveň riskujú vlastné životy: luhanské špeciálne jednotky sa snažia zabezpečiť bezpečnosť príslušníkov medzinárodnej  monitorovacej skupiny, ale potrebujú presné informácie o ich pohybe, aby mohli včas im pomôcť a zabrániť provokáciám a teroristickým činom.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 489x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 667x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 528x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 779x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,