asfasdf ×

NázorObčana.sk

Alex Ward: „Putin 1, Trump 0: Trump urobil väčšie škody, keď sa stretol s Putinom, ako keby radšej zostal doma“

 Aktuality

Stalo sa. Čiastočne sa stalo to, čoho sa už obávali mnohí americkí a európski politici, slniečkari, liberáli a iní demokrati: Putin sa stretol s Trumpom. Porozprávali sa, rozumeli si a urobili prvý krok k tomu, aby si našli spoločnú reč.

09 Júl
2017 18:50:21

 

Foto: Screenshot Vox

Pre polovicu sveta je to pohroma, katastrofa, takmer koniec sveta. Mnohé európske a americké média s hrôzou komentujú prvé stretnutie Putina a Trumpa, aj keď bolo to takmer symbolické, čisto „zohrievajúce kolo“, ktoré ešte nič neznamená. Napriek tomu v radoch polovice svetových médií a politikov vypukla panika a strach.

V podobnom duchu napísal svoj článok na americkom portálu Vox novinár Alex Ward: okrem toho, že zjavne vidno, že nepraje Trumpovi, takmer z každého riadku jeho článku je cítiť strach: prvé historické stretnutie Trumpa a Putina ho vystrašilo a znechutilo.

Už v úvode poukazuje na to, že vysokopostavení podriadení Trumpa už niekoľko dní sa zo všetkých dní snažili vyhnúť odpovedi, či Trump využije stretnutie s Putinom na to, aby ho tvrdo kritizoval za ovplyvnenie amerických prezidentských volieb. „Zdá sa, pýtal sa na to, ale urobil všetko tak, že je to ešte horšie, ako predtým,“ tvrdí Alex Ward. Vôbec ho nenapadá myšlienka, prečo by sa Trump počas prvého stretnutia s Putinom venoval práve tejto téme – aký by to malo zmysel?..  

Poukazuje na to, že Trump asi uveril Putinovi, že Rusko sa nemiešalo do amerických volieb, aj keď všetky americké tajné služby tvrdia opak. Alex Ward to tvrdí s takým presvedčením, akoby sám bol zamestnancom amerických tajných služieb... S obrovskou nevoľou konštatuje, že Putin týmto stretnutím dosiahol čo chcel: presvedčil Trumpa, že Kremeľ nezasahoval do amerických volieb.

Tejto téme a meditáciám „na margo zásahov“ venuje polovicu článku. Jednoducho melie prázdnu slamu a strašne ľutuje, že, podľa jeho slov, „Trump uveril Putinovým slovám o nemiešaní sa Moskvy do priebehu amerických volieb a vyjadril iba slabú podporu americkým sankciám voči Rusku,“ prízvukuje novinár.  


Tento fakt ho zjavne znechutil a preto tvrdí, že „Putin prekabátil Trumpa – tohto majstra obchodných zmlúv – ale Putin ho predsa prekabátil... Príprava je veľmi dôležitá a je zrejme, že Trump nebol pripravený,“ zdôrazňuje a pripomína, ako sa Putin pripravoval na predošlé dôležité stretnutia so svetovými politikmi a tiež ich vždy prekabátil. Zasa opakuje, že príprava je veľmi dôležitá: „Po tomto stretnutí, podľa všetkého, Putin získal všetko, čo chcel. Mimochodom, podobné výsledky sú preňho bežnou praxou,“ prízvukuje Alex Ward.

Napriek tomu, že zjavne nemá v láske ruského prezidenta, uznáva, že Putin je oveľa pripravenejší, skúsenejší a schopnejší politik, ako Trump. Uvádza niektoré scenáre amerických médií a analytikov, ktorí meditovali, ako dopadne stretnutie Putina a Trumpa,  a všetci priznali, že „za každého počasia“ vyhrá Putin. Pripomenul v tejto súvislosti výrok politického analytika Moskovskej filiálky Carnegiho centra v Moskve Andreja Kolesnikova, ktorý pre denník The New York Times prízvukoval: „Je to výherná situácia pre Putina, tu nemôže prehrať...“

Podľa Alexa Warda Donald Trump urobil chybu a zapríčinil tak neúspešný výsledok rokovaní s Putinom, pretože sa nesústredil celú pozornosť na téme miešania sa Ruska do amerických volieb, ale dovolil Putinovi „presedlať“ na iné témy. Novinár je zjavne sklamaný, že Trump stále neomieľal tému, ktorú do nemoty opakujú mnohé americké média a politici, aj keď stále neuviedli ani jeden – jediný dôkaz. Nemôže pochopiť, prečo Trumpa táto téma príliš nezaujíma. A prečo by ho zaujímala?.. A preto si myslí, že rokovania Trumpa a Putina boli neúspešné – ako by okrem témy amerických volieb na svete neexistovalo nič iné...


Uvádza však, že počas stretnutia predsa boli dosiahnuté niektoré výsledky: prezidenti sa dohodli na zastavení bojových operácií na juhozápade Sýrie. Hneď sa snaží tieto dohody označiť za bezvýznamné. Tvrdí, že je to nepodstatné, pretože boje v Sýrii sa presunuli na východ a sever a preto zastavenie paľby na juhozápade vlastne nič nerieši.

„Preto podľa výsledkov prvého osobného stretnutia dvoch prezidentov väčšina ľudí si bude myslieť, že americký líder uveril vyhláseniam Kremľa, ktorý tvrdí, že sa nemiešal do amerických volieb, - a treba sa vykašľať na fakty. Inými slovami, Trump zapríčinil viac škôd, keď sa stretol s Putinom, ako keby radšej zostal doma,“ uzatvára svoj komentár na portálu Vox americký novinár Alex Ward.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

80 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 373x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 391x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 627x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 913x 👤eugenius
,