asfasdf ×

NázorObčana.sk

V americkom štáte Virginia došlo k bitke medzi členmi Klu Klux Klanu a ich odporcami. Polícia musela použiť slzotvorný plyn

 Aktuality

V americkom štáte Virginia po skončení protestnej akcie členov Klu Klux Klanu došlo k bitke s ich odporcami. Polícia sa snažila oddeliť bojujúce skupiny a musela použiť slzotvorný plyn. Zadržala 23 účastníkov hromadnej bitky.

10 Júl
2017 17:50:00

 

Foto: Facebook

V sobotu sa v meste Charlottesville /štát Virginia/ uskutočnila protestná akcia, účastníci ktorej boli nespokojní s rozhodnutím radnice, ktorá nariadila odstránenie pomníku „hrdinovi Juhu“ generálovi Konfederácie Robertovi Edwardovi Leemu. Na protestnej akcii sa zúčastnilo niekoľko desiatok ľudí.  

Ako prízvukujú domáce média, generál Robert Edward Lee bol jedným z najvýznamnejších veliteľov armády Konfederácie počas americkej vojny Severu proti Juhu. Radnica Charlottesville sa rozhodla demontovať jeho pomník. Niektorí občania podali sťažnosti a žiadali zrušiť toto rozhodnutie. V máji miestny súd pozastavil platnosť rozhodnutia radnice. 

Na sobotňajších protestoch sa zúčastnili ako priaznivci generála Leeho, tak aj jeho odporcovia. Polícia oddelila dve znepriatelené skupiny kovovými zátarasami a snažila sa zabrániť stretu týchto dvoch skupín. To sa darilo počas takmer celej akcie. V závere, keď prívrženci generála Leeho a členovia Klu Klux Klanu sa už rozchádzali a nasadali do áut, ich oponenti ich predsa napadli a došlo ku hromadnej bitke. V dave niekto použil slzotvorný plyn. 

Musela zasahovať polícia, ktorá použila obušky a taktiež slzotvorný plyn. Zatkla 23 najhorúcejšie hlavy... Média uvádzajú, že ďalšie traja ľudia sa dostali do nemocnice, avšak s danou akciou a ani s bitkou nemali nič spoločné: dvaja mali problémy kvôli horúčave a jeden sa tak opil, že nemohol sa ani postaviť na nohy...

Domáce média pripomínajú, že podobné protestné akcie sa konajú pomerne často, keď dochádza ku sporom „Konfederátov“ a ich odporcov na margo zachovania zástav Konfederácie a pomníkov veliteľom a politikom Konfederácie, ktorá prehrala vo vojne Severu a Juhu.

Vo februáre podobná protestná akcia a bitky medzi „Konfederátmi“ a ich odporcami v Kalifornii sa skončila mnohopočetnými bodnými zraneniami a zatknutím 13 ľudí. Média uvádzajú, že ďalšia protestná akcia členov Klu Klux Klanu sa v Charlottesville uskutoční v auguste.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 292x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1078x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 557x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 741x 👤eugenius
,