asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mýtus o „ruských hackeroch“ pomohol ruskej IT-industrii

 Aktuality

Vyhlásenia amerických úradov ohľadne všemocnosti „ruských hackerov“ priniesli neočakávaný efekt. Ruské IT-spoločnosti začali dostávať omnoho viac objednávok zo strany zahraničných partnerov, osobitne pri bezpečnostných riešeniach.

14 Júl
2017 06:27:47

 

Foto: Facebook

Cudzinci zrazu zistili, že ruskí programátori ponúkajú produkt, ktorý neprodukuje nikto viac a v žiadnom inom štáte sveta. Riaditeľ pre zvláštne úlohy „Rostech-u“ Vasilij Brovko povedal, že americké prezidentské voľby boli pre nich výbornou reklamou. „Američania nám urobili obrovský PR, ktorí by si sami nikdy nedovolili. Polovica rozpočtu Ruska sa na to minula.“

„Vďaka celej tejto hystérii, spočiatku WikiLeaks, potom Snowden, potom ruskí hackeri – toto priviedlo k tomu, že značka ruského IT sa stala triedou... Obracajú sa na nás cudzinci a vážne sa dopytujú: „Môžete nám predať taký kúsok (IT-technlógie)? My predsa vieme, že ho máte,“ povedal Brovko počas výstavy „Innoprom“ v Jekaterinburgu.

Záujem o ruský IT-trh sa výrazne zvýšil. „Napríklad, keď sa Rusko zúčastňuje medzinárodných rozhovorov, čo sa od nás očakáva – energetika, zbrane, poľnohospodárstvo, v menšej miere medicína, peniaze niekedy prosia a trh. Teraz k tomu pribudli IT. V programoch medzivládnych komisií sa objavila téma IT – prosia nás predať programové zabezpečenie, bezpečnostné riešenia, analyzovať štátne systémy na možnosti úniku údajov, navrhovanie riešení na zvýšenie efektivity a optimalizáciu. No zásluha na to nie je naša, len sme využili objavený prúd,“ nazdáva sa predstaviteľ „Rostech-u“.

Rusko, našťastie, naozaj má čo svetu predložiť. „V Rusku je veľa silných IT-spoločností, majú problémy s uplatnením sa na zahraničných trhoch. Teraz, keď sa toto udialo, začali sme tomu venovať viac pozornosti a už máme aj konkrétne práce a projekty,“ povedal Brovko.

Rusku pomohlo aj to, že sa stalo bezpečnostnou IT alternatívou existujúcich amerických, britských a izraelských systémov. Po prvé, sme v parite v oblasti bezpečnosti s ostatným svetom. Po druhé, máme obrovské skúsenosti s prikladanými prostriedkami ochrany keď na „železo“ vyrobené v iných štátoch a zraniteľné pridáme taký soft, ktorým sa zariadenie vyhne zraniteľnosti“, povedal riaditeľ „Russoft“ Vladimír Makarov.

Veľké skúsenosti ruských spoločností v sfére kybernetickej bezpečnosti a v ochrane technických systémov im dovoľuje pretendovať na úlohu alternatívneho providera služieb a produktov v oblasti bezpečnosti, osobitne v štátoch tretieho sveta, dodáva.

V tejto sfére má Rusko ešte jednu neoddiskutovateľnú prednosť pred tradičnými lídrami. Rusko poskytuje štátom, s ktorými spolupracuje, rovnoprávnu účasť na týchto projektoch. „Keď, napríklad, Američania dodávajú takéto riešenia v sfére bezpečnosti, ide o riešenie na kľúč a vy sa im do toho nemôžete miešať. Takéto riešenie vás chráni, no okrem ochrany vás aj kompletne kontroluje, teda ľahko vás môžu odpojiť. Lenže ruský IT-priemysel sa správa voči klientom rovnoprávne, poskytuje im bezpečnosť i školenie ako ho treba využiť. Ide o veľkú prednosť v porovnaní s tradičnými dodávateľmi bezpečnostných systémov.

Rusko si okrem toho dokázalo nájsť svoj priestor na obrovskom IT-trhu, vďaka čomu jeho IT export každoročne rastie. Na základe predbežných údajov „Russoftu“ predaj ruského programového zabezpečenia v roku 2016 zahraničným klientom sa odhaduje na 7,5 mld. USD. Ide o 10 – 12 percentný rast. V tomto roku sa očakáva rast ďalších 12 – 13 %.

Výskum, ktorý uskutočnil „Russoft“ spoločne so SAP-om ukázal zaujímavú okolnosť. V podstate zrušil tradičnú pravdu, že ak chceš fungovať na zahraničnom trhu, tak najskôr na nauč pracovať na miestnom trhu. Výskum totiž ukázal, že tí, ktorí naraz fungujú aj na globálnom trhu, sa vyvíjajú omnoho rýchlejšie.

Zaujímavé je, že ruské spoločnosti úspešne konkurujú aj v najperspektívnejších vysokotechnologických segmentoch, ktorá sa stanú základom trhu „novej ekonomiky“. „Ide o umelý intelekt, veľký objem údajov, mobilitu, kyberfyzikálne systémy. Práve tu sa budú rodiť noví lídri, ktorí si vybojujú nové trhy v rokoch 2020 – 2030,“ hovorí prezident „Russoftu“. „My napríklad nedodávame služby pre rutinné softvéry, ako to robia indickí programátori. Netrháme sa ani o trhy tradičných systémov, napríklad o ERO-systémy (podnikové informačné systémy). My bojujeme o trhy, ktoré sa len vytvárajú a stavajú sa na nohy, ktoré majú rastový potenciál a väčšie možnosti.“

Podľa vz.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

80 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Interpol: 173 bojovníkov Islamského štátu pripravujú teroristické činy v krajinách Európy

 

Interpol zverejnil zoznam 173 bojovníkov Islamského štátu, ktorí, podľa Interpolu, pripravujú teroristi...

📅24.07.2017 0 145x 👤eugenius

V Baltickom more sa konajú spoločné vojenské cvičenia Ruska a Číny „Morská súčinnosť 2017“ . Európske média strašia „agresiou“

 

V Baltickom more sa v týchto dňoch konajú spoločné vojenské cvičenia Ruska a Číny „Morská súčinn...

📅24.07.2017 0 352x 👤eugenius

Dnes večer známy srbský hudobník a režisér Emir Kusturica vystúpi s koncertom na Kryme

 

Známy srbský režisér a hudobník Emir Kusturica aj napriek vyhrážkam z Kyjevu prišiel na Krym a dnes ve...

📅23.07.2017 0 300x 👤eugenius

Valerij Pjakin o ďalších pikantériách zo summitu G20, o návšteve Trumpa vo Francúzsku a o vodcovi ruskej opozície Navalnom

 

V ďalšom svojom komentári známy ruský politológ Valerij Pjakin komentuje modlitbu arcibiskupa Arménskej...

📅23.07.2017 0 337x 👤eugenius

Vtip na dnes

V předsíni cvičí ženská aerobic, cvičí, cvičí a jak udělá rozštěp, tak se přicucne k podlaze. Ať dělá, co dělá, nemůže se odtrhnout, a tak celá zoufalá zavolá manžela.Ten tahá, ale nic. Zavolá na pomoc souseda, ten hned přiběhne, tahají oba, ale pořád nic. Přestanou a přemýšlí, co dál. Najednou se soused ťukne do čela a povídá:
"Mám nápad. Vezmeme kladivo, bouchneme s ním do podlahy, ta praskne, dostane se tam vzduch, a ona se odsaje."
Manžel se na něj podívá a říká:
"Víš, to je blbý, tyhle dlaždičky stály 1800 Kč za metr, to je spousta peněz."
Tak zase přemýšlí, až se ozve manžel:
"Už to mám! Já ji pošimrám, ona zvlhne a přetáhneme ji do koupelny."
"A co si tím pomůžeme?"
"No, tam je metr dlaždiček jenom za 200!"

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,