asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mýtus o „ruských hackeroch“ pomohol ruskej IT-industrii

 Aktuality

Vyhlásenia amerických úradov ohľadne všemocnosti „ruských hackerov“ priniesli neočakávaný efekt. Ruské IT-spoločnosti začali dostávať omnoho viac objednávok zo strany zahraničných partnerov, osobitne pri bezpečnostných riešeniach.

14 Júl
2017 06:27:47

 

Foto: Facebook

Cudzinci zrazu zistili, že ruskí programátori ponúkajú produkt, ktorý neprodukuje nikto viac a v žiadnom inom štáte sveta. Riaditeľ pre zvláštne úlohy „Rostech-u“ Vasilij Brovko povedal, že americké prezidentské voľby boli pre nich výbornou reklamou. „Američania nám urobili obrovský PR, ktorí by si sami nikdy nedovolili. Polovica rozpočtu Ruska sa na to minula.“

„Vďaka celej tejto hystérii, spočiatku WikiLeaks, potom Snowden, potom ruskí hackeri – toto priviedlo k tomu, že značka ruského IT sa stala triedou... Obracajú sa na nás cudzinci a vážne sa dopytujú: „Môžete nám predať taký kúsok (IT-technlógie)? My predsa vieme, že ho máte,“ povedal Brovko počas výstavy „Innoprom“ v Jekaterinburgu.

Záujem o ruský IT-trh sa výrazne zvýšil. „Napríklad, keď sa Rusko zúčastňuje medzinárodných rozhovorov, čo sa od nás očakáva – energetika, zbrane, poľnohospodárstvo, v menšej miere medicína, peniaze niekedy prosia a trh. Teraz k tomu pribudli IT. V programoch medzivládnych komisií sa objavila téma IT – prosia nás predať programové zabezpečenie, bezpečnostné riešenia, analyzovať štátne systémy na možnosti úniku údajov, navrhovanie riešení na zvýšenie efektivity a optimalizáciu. No zásluha na to nie je naša, len sme využili objavený prúd,“ nazdáva sa predstaviteľ „Rostech-u“.

Rusko, našťastie, naozaj má čo svetu predložiť. „V Rusku je veľa silných IT-spoločností, majú problémy s uplatnením sa na zahraničných trhoch. Teraz, keď sa toto udialo, začali sme tomu venovať viac pozornosti a už máme aj konkrétne práce a projekty,“ povedal Brovko.

Rusku pomohlo aj to, že sa stalo bezpečnostnou IT alternatívou existujúcich amerických, britských a izraelských systémov. Po prvé, sme v parite v oblasti bezpečnosti s ostatným svetom. Po druhé, máme obrovské skúsenosti s prikladanými prostriedkami ochrany keď na „železo“ vyrobené v iných štátoch a zraniteľné pridáme taký soft, ktorým sa zariadenie vyhne zraniteľnosti“, povedal riaditeľ „Russoft“ Vladimír Makarov.

Veľké skúsenosti ruských spoločností v sfére kybernetickej bezpečnosti a v ochrane technických systémov im dovoľuje pretendovať na úlohu alternatívneho providera služieb a produktov v oblasti bezpečnosti, osobitne v štátoch tretieho sveta, dodáva.

V tejto sfére má Rusko ešte jednu neoddiskutovateľnú prednosť pred tradičnými lídrami. Rusko poskytuje štátom, s ktorými spolupracuje, rovnoprávnu účasť na týchto projektoch. „Keď, napríklad, Američania dodávajú takéto riešenia v sfére bezpečnosti, ide o riešenie na kľúč a vy sa im do toho nemôžete miešať. Takéto riešenie vás chráni, no okrem ochrany vás aj kompletne kontroluje, teda ľahko vás môžu odpojiť. Lenže ruský IT-priemysel sa správa voči klientom rovnoprávne, poskytuje im bezpečnosť i školenie ako ho treba využiť. Ide o veľkú prednosť v porovnaní s tradičnými dodávateľmi bezpečnostných systémov.

Rusko si okrem toho dokázalo nájsť svoj priestor na obrovskom IT-trhu, vďaka čomu jeho IT export každoročne rastie. Na základe predbežných údajov „Russoftu“ predaj ruského programového zabezpečenia v roku 2016 zahraničným klientom sa odhaduje na 7,5 mld. USD. Ide o 10 – 12 percentný rast. V tomto roku sa očakáva rast ďalších 12 – 13 %.

Výskum, ktorý uskutočnil „Russoft“ spoločne so SAP-om ukázal zaujímavú okolnosť. V podstate zrušil tradičnú pravdu, že ak chceš fungovať na zahraničnom trhu, tak najskôr na nauč pracovať na miestnom trhu. Výskum totiž ukázal, že tí, ktorí naraz fungujú aj na globálnom trhu, sa vyvíjajú omnoho rýchlejšie.

Zaujímavé je, že ruské spoločnosti úspešne konkurujú aj v najperspektívnejších vysokotechnologických segmentoch, ktorá sa stanú základom trhu „novej ekonomiky“. „Ide o umelý intelekt, veľký objem údajov, mobilitu, kyberfyzikálne systémy. Práve tu sa budú rodiť noví lídri, ktorí si vybojujú nové trhy v rokoch 2020 – 2030,“ hovorí prezident „Russoftu“. „My napríklad nedodávame služby pre rutinné softvéry, ako to robia indickí programátori. Netrháme sa ani o trhy tradičných systémov, napríklad o ERO-systémy (podnikové informačné systémy). My bojujeme o trhy, ktoré sa len vytvárajú a stavajú sa na nohy, ktoré majú rastový potenciál a väčšie možnosti.“

Podľa vz.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

80 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 648x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 769x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,