asfasdf ×

NázorObčana.sk

Oskar Lafontaine: „USA predstavujú najväčšiu hrozbu vo svete a západné média šíria klamársku americkú propagandu“

 Aktuality

Bývalý predseda nemeckej Ľavej strany Oskar Lafontaine na stránkach domáceho portálu NachDenkSeiten uviedol, že Spojené štáty s ich nebezpečnou politikou destabilizácie predstavujú najväčšiu hrozbu vo svete.

19 Júl
2017 18:33:07

 

Foto: Facebook

Poukázal na to, že takmer všetky západné média šíria klamársku americkú propagandu. Súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa označil za totálneho luhára. Tvrdo odmietol obvinenia Ruska z agresie: „Veď to sa americké vojská nachádzajú na hranice s Ruskom, ale nie ruské vojská sú umiestnené na hraniciach s USA, Kanadou a Mexikom,“ podčiarkol nemecký politik.

Pripomenul, že USA a NATO pokračujú v obkľúčení Ruska. Raketové základne USA už budujú v Rumunsku a onedlho budú vybudované aj v Poľsku. Upozornil na to, že ruské rakety na Kube nie sú a Moskva ich rozmiestnenie tam ani neplánuje.

Cituje bývalého nemeckého kancelára Helmuta Schmidta, ktorý už dávnejšie povedal, že v súčasnosti USA pre celý svet predstavuje oveľa väčšiu hrozbu, ako Rusko. Pripomína, že aj bývalý americký diplomat George Kennan označil rozšírenie NATO na východ za najhoršiu a najosudnejšiu chybu Severoatlantickej aliancie a americkej politiky od čias ukončenia studenej vojny.

Oskar Lafontaine taktiež tvrdí, že destabilizácia Ukrajiny je súčasťou plánu bývalého poradcu pre národnú bezpečnosť USA Zbigniewa Brzezińského. Tvrdo kritizuje USA za to, že prostredníctvom obrovského počtu médií šíri otvorené klamstva a lož a snaží sa to všetko prezentovať, ako svätú pravdu. Presviedča ľudí, aby neverili klamstvám amerických a západných médií a vyzýva bojovať proti americkým dezinformáciám.

Svoj článok nemecký politik uzatvára citátom bývalého sovietskeho prezidenta Michaila Gorbačeva, ktorý vyhlásil, že NATO sa pripravuje na prechod zo štádia studenej vojny do štádia „horúcej“ vojny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(22 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 546x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,