asfasdf ×

NázorObčana.sk

Oskar Lafontaine: „USA predstavujú najväčšiu hrozbu vo svete a západné média šíria klamársku americkú propagandu“

 Aktuality

Bývalý predseda nemeckej Ľavej strany Oskar Lafontaine na stránkach domáceho portálu NachDenkSeiten uviedol, že Spojené štáty s ich nebezpečnou politikou destabilizácie predstavujú najväčšiu hrozbu vo svete.

19 Júl
2017 18:33:07

 

Foto: Facebook

Poukázal na to, že takmer všetky západné média šíria klamársku americkú propagandu. Súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa označil za totálneho luhára. Tvrdo odmietol obvinenia Ruska z agresie: „Veď to sa americké vojská nachádzajú na hranice s Ruskom, ale nie ruské vojská sú umiestnené na hraniciach s USA, Kanadou a Mexikom,“ podčiarkol nemecký politik.

Pripomenul, že USA a NATO pokračujú v obkľúčení Ruska. Raketové základne USA už budujú v Rumunsku a onedlho budú vybudované aj v Poľsku. Upozornil na to, že ruské rakety na Kube nie sú a Moskva ich rozmiestnenie tam ani neplánuje.

Cituje bývalého nemeckého kancelára Helmuta Schmidta, ktorý už dávnejšie povedal, že v súčasnosti USA pre celý svet predstavuje oveľa väčšiu hrozbu, ako Rusko. Pripomína, že aj bývalý americký diplomat George Kennan označil rozšírenie NATO na východ za najhoršiu a najosudnejšiu chybu Severoatlantickej aliancie a americkej politiky od čias ukončenia studenej vojny.

Oskar Lafontaine taktiež tvrdí, že destabilizácia Ukrajiny je súčasťou plánu bývalého poradcu pre národnú bezpečnosť USA Zbigniewa Brzezińského. Tvrdo kritizuje USA za to, že prostredníctvom obrovského počtu médií šíri otvorené klamstva a lož a snaží sa to všetko prezentovať, ako svätú pravdu. Presviedča ľudí, aby neverili klamstvám amerických a západných médií a vyzýva bojovať proti americkým dezinformáciám.

Svoj článok nemecký politik uzatvára citátom bývalého sovietskeho prezidenta Michaila Gorbačeva, ktorý vyhlásil, že NATO sa pripravuje na prechod zo štádia studenej vojny do štádia „horúcej“ vojny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(22 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1197x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 911x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1071x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1398x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,