asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Baltickom more sa konajú spoločné vojenské cvičenia Ruska a Číny „Morská súčinnosť 2017“ . Európske média strašia „agresiou“

 Aktuality

V Baltickom more sa v týchto dňoch konajú spoločné vojenské cvičenia Ruska a Číny „Morská súčinnosť 2017“. Včera sa skončila prvá štvordňová etapa cvičení – pobrežná, dnes sa začína druhá etapa – morská. Cvičenia sa skončia 28. júla.

24 Júl
2017 19:08:17

 

Foto: Facebook

Cvičenia sa začali slávnostným privítaním troch čínskych lodí na vojenskej základni v ruskom prístave Baltijsk 21. júla, kam hostia z Číny priplávali po prvý raz v histórii.  Túto trojicu tvoria: jeden z najmodernejších čínskych torpédoborcov Čchang-ša, ktorý je vyzbrojený riadenými strelami, raketová fregata Jün-čcheng a podporná loď Luoma.

Z ruskej strany sa na cvičeniach zúčastňujú: dve korvety najnovšej generácie 20380 „Strážny“ a „Smelý“, záchranná loď a taktiež morské vrtuľníky Ka-27, taktické bombardéry Su-24 a vojenské nákladné lietadlá An-26.

Ruskí a čínski námorníci nacvičovali v prvej etape rôzne varianty organizácie protiponorkovej, protivzdušnej a protilodnej obrany, oslobodenie posádky dobytej pirátmi lode, záchranno-prieskumné akcie a pod. V druhej etape budú nacvičovať záchranu posádky potápajúcej sa lode, paľbu na vodné, vzdušné a podvodné ciele  a pod.

Tieto spoločné rusko-čínske vojenské cvičenia už dlhšie vyvolávajú negatívnu reakciu a mnohopočetné kritické komentáre európskych a zaoceánskych politikov, expertov a médií. Tieto negatívne reakcie, pochopiteľne, dosiahli svoj vrchol v týchto dňoch, kedy sa konajú rusko-čínske cvičenia. A to aj napriek tomu, že prakticky v týchto dňoch sa skončili oveľa rozsiahlejšie spoločné vojenské cvičenia 10 členských štátov NATO Tobruq Legacy 2017, ktoré na ruskej strane nevyvolali podobnú hystériu, ako na strane NATO.

Po ukončení týchto letných cvičení „Morská súčinnosť 2017“ čínske a ruské námorníctvo sa zasa zúčastní na ďalších spoločných cvičeniach – tento raz na jeseň v Japonskom mori.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 494x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 820x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1395x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1075x 👤eugenius
,