asfasdf ×

NázorObčana.sk

The National Interest: „Spoločnosť, ktorá vyrobila „Kalašnikov“ AK-47, pripravuje skutočného „Terminátora“

 Aktuality

Časopis The National Interest /USA/ uvádza, že už budúci mesiac medzinárodnej na vojensko-technickej výstave „Armáda-2017“ Rusko predstaví nové moderné zariadenie „Kalašnikova“ - automatickú bojovú jednotku, fungujúcu na základe neurónových sieti.

27 Júl
2017 18:31:28

 

Foto: Screenshot The National Interest

V článku „Spoločnosť, ktorá vyrobila „Kalašnikov“ AK-47, pripravuje skutočného „Terminátora“ /The Company That Built the AK-47 Is Developiong a Real Life 'Terminator'/ poukazuje na to, že výrobca legendárneho samopalu AK-47 môže onedlho poskytnúť ruskej  armáde skutočného bojového „Terminátora“, kým Pentagón v tom čase ešte pochybuje, či sa vôbec  majú používať „autonómne roboty - zabijaci“.


„Koncern „Kalašnikov“ vytvorí novú zbraň, ktorú by sa do istej miery dalo považovať za  analógiu bojového „Terminátora“. Tieto vylepšené robotické bojové jednotky sú schopné „učiť sa“ a ničiť ciele samostatne. „Kalašnikov“ už dlho experimentoval s robotikou, a zdá sa, že ruskí vývojári vojenskej techniky prekonali Pentagón v otázke zapojenia umelej inteligencie na bojisku,“ tvrdí autor článku.

„V súčasnosti „Kalašnikov“ vyvinul automatizovaný bojový modul pracujúci na základe  neurónových sietí, ktoré mu umožnia identifikovať ciele a robiť rozhodnutie bez ohľadu na operátora“, uviedla riaditeľka oddelenia komunikácií ruského koncernu Sofia Ivanova. Moderné „neurónové siete napomôžu autonómnym palebným zbraniam, ako sú bezpilotné vzdušné dopravné prostriedky a pozemné bojové vozidla, nielen pri rozhodovaní, ale tiež prispôsobiť sa prostrediu. Zároveň sú schopné  používať „získané skúsenosti“ v nových bojových misiách,“ dodáva The National Interest.

 
Pripomína, že „Kalašnikov“ už nejaké obdobie experimentoval s robotikou a umelou inteligenciou. „Napríklad v marci tohto roku ruský výrobca zbraní široko prezentoval nové bojové vozidlo ALS-01G „Soratnik“ /Spojenec, spolubojovník/. Je to mini-tank určený na  poloautonómne ničenie cieľov prostredníctvom guľometu PKTM a protitankových rakiet „Kornet-EM“. Okrem toho, ruské tlačové agentúry pravidelne zverejňujú správy o úspešných vojenských operáciách ruských vojsk v Sýrii a poukazujú na účinné použitie robotických technológií, aj keď dôveryhodnosť týchto správ sa nepodarilo preveriť,“ dodáva.


„Ale najdôležitejšie je, že ruskí výrobcovia vojenskej techniky s najväčšou pravdepodobnosťou už predbehli Američanov pri zapojení umelej inteligencie na bojisku.  Pentagón vie, že umelá inteligencia je dôležitý nástroj v arzenálu spravodajských analytikov, ale pochybuje o zavedení do armády bojových systémov, ktoré môžu robiť vlastné rozhodnutia, a obávajú sa autonómnych robotov – zabijakov,“ píše autor.


Tvrdí, že americké  vojenské vedenie skôr či neskôr si bude musieť prehodnotiť svoje priority. „Podľa zástupcov koncernu „Kalašnikov“, uvidia ruskí vojaci a odborníci novú robotickú bojovú techniku v akcii už v auguste tohto roku na medzinárodnej vojensko-technickej výstave „Armáda 2017“. To znamená, že veľmi rýchlo budú americkí vojaci čeliť riziku stretnutia s jedným z týchto ruských „monštier“ v realite,“ uzatvára svoj komentár americký časopis The  National Interest.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 534x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 465x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 702x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 982x 👤eugenius
,