asfasdf ×

NázorObčana.sk

Onedlho Národná bločková lotéria štartuje aj v Litve. Aj tamojšie ministerstvo financií má veľké očakávania, aké pred 4 rokmi mali ich slovenskí kolegovia

 Aktuality

V Litve onedlho odštartujú Národnú bločkovú lotériu – podobnú tej, ktorá na Slovensku pokračuje už takmer 4 roky. Štart je naplánovaný na november tohto roka. Ročný fond výhier litovskej lotérie dosiahne približne 173 tisíc eur.

28 Júl
2017 20:46:10

 

Foto: Facebook

Aj na Slovensku bločková lotéria najprv vyvolala obrovský záujem výhrychtivých občanov. Od spustenia Národnej bločkovej lotérie v septembri 2013 do pätnásteho žrebovania v apríli 2014 bolo v rámci lotérie zaregistrovaných takmer 65 miliónov bločkov od 450 tisíc hráčov. Ministerstvo financií SR vyhlasovalo, že len na DPH by si lotéria mala na seba zarobiť štvornásobne. Vtedy väčšina registrovaných bločkov pochádzala z maloobchodu, najmä z veľkých obchodných reťazcov. Ministerstvo financií uvádzalo, že potenciálny pozitívny vplyv lotérie na ročný výnos DPH bol 7 až 8 miliónov eur, najmä v menších podnikoch v sektore maloobchodu a reštauračných služieb.

Potom nastal útlm, záujem verejnosti sa stratil. A kým v čase spustenia lotérie v septembri 2013 bolo prihlásených do jedného žrebovania vyše 7 miliónov bločkov, už o pár mesiacov na to sa ich počet znížil na približne 2,5 milióna. Oživenie zasa nastalo až na jar r. 2015. Vlani v lete v lotérii bolo celkovo registrovaných viac ako 500 tisíc hráčov a mesačne sa v nej objavovalo 2,5 – 3 milióny súťažných bločkov. V súčasnosti situácia je podobná.

A ako je to v Litve? Média uvádzajú, že počas týždňa dá sa vyhrať 10 cien po 200 eur a raz do mesiaca aj hlavnú cenu – 5 tisíc eur. Bločkovú lotériu bude realizovať spoločnosť Algoritmu sistemos, ktorá vyhrala konkurz. Podľa prieskumov verejnej mienky 75% respondentov odpovedalo, že budú potrebovať šeky z obchodov z rôznych dôvodov – a aj kvôli lotérii a 62% odpovedalo, že šeky budú potrebovať v každom prípade, aj keby lotéria vôbec nebola.  

Ministerstvo financií Litvy často v médiách vysvetľuje ciele miestnej bločkovej lotérie, ktoré však nebudeme rozoberať, pretože sú absolútne rovnaké, ako v prípade slovenskej lotérie a naše pravidlá hry všetci poznáme. Pripomenieme iba to, že podobná bločková lotéria, okrem teda Slovenska a Litvy, už beží v Chorvátsku, Gruzínsku, Portugalsku a Poľsku.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 534x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 465x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 702x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 982x 👤eugenius
,