asfasdf ×

NázorObčana.sk

Diplomatická vojna medzi Ruskom a USA sa rozširuje: Biely dom protestuje proti vyhosteniu amerických diplomatov z Ruska

 Aktuality

Washington rýchlo reagoval a tvrdo skritizoval pripravované Moskvou „protisankcie“, v rámci ktorých zabavia americký diplomatický majetok v Moskve a z Ruska v priebehu mesiaca pošlú domov až 250 amerických diplomatov.

29 Júl
2017 21:07:27

 

Foto: Facebook

Spojené štáty vyjadrili ostrý protest proti pripravovaným Moskvou opatreniam. Pričom kritika Moskvy odznela hneď na niekoľkých „horných poschodiach“. Nespokojnosť americkej vlády referovala na tlačovej konferencii hovorkyňa Bieleho domu Heather Nauertová. Kroky Moskvy označila za nekorektné a nepriateľské. Ako prvý o tom informoval vplyvný americký denník The Washington Post.

Heather Nauertová prezradila, že nespokojnosť Bieleho domu referoval Moskve štátny tajomník Rex Tillersson počas telefonického rozhovoru s ruským kolegom Sergejom Lavrovom. To isté urobil aj americký veľvyslanec v Rusku John Tefft počas stretnutia so zástupcom ruského ministra zahraničia Sergejom Rjabkovom. Navyše americká ambasáda v Rusku v tejto súvislosti urobila špeciálne vyhlásenie pre média, v ktorom protestuje proti zabaveniu diplomatického majetku a vyhosteniu veľkej skupiny amerických diplomatov z Ruska. Svoj postoj tlmočila aj Washingtonu.  

Ruské média sú plné komentárov v súvislosti s diplomatickou vojnou medzi Ruskom a USA, ktorá vypukla pred 2 dňami. Väčšina odborníkov a analytikov vyjadruje počudovanie v súvislosti s reakciou Bieleho domu. Prízvukujú, že Washington stále vyhosťuje ruských diplomatov a pravidelne uvaľuje sankcie na Rusko a potom sa čuduje, že Moskva nakoniec podnikne rovnaké opatrenia voči Washingtonu. Mnohí politici a experti vyzývajú, aby Moskva navyše tiež uvalila na USA hospodárske a politické sankcie – na oplátku za posledné sankcie voči Rusku, ktoré americký Senát schválil pred 2 dňami.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(39 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 478x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 652x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 770x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,