asfasdf ×

NázorObčana.sk

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová o pripravovaných ruských sankciách voči USA: „Je to desivé. Až tuhne krv...“

 Aktuality

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová, ako vždy, trefne, vtipne a presne popísala novú situáciu – rusko-americkú diplomatickú vojnu a ako vždy príliš si servítku pred ústa nedávala: povedala to tak, ako to je...

30 Júl
2017 20:56:56

 

Foto: Facebook

„Rusko nikdy sa nesnažilo o zhoršenie dvojstranných vzťahov – ani s USA, ani s niekým iným. Vždy sme iba odpovedali – ale až do určitého momentu. Dokonca sme často robili veľmi dlhé pauzy, pretože sme do posledného momentu dúfali, že predsa zvíťazí rozum a naši partneri budú mať dostatok tohto rozumu,“ napísala na svojej stránke na Facebooku a snažila sa vysvetliť, prečo Kremeľ tak dlho neodpovedal na nepriateľské činy Washingtonu.

V súvislosti s tým, že Rusko mieni vyhostiť veľký počet amerických diplomatov a dokonca v médiách boli zverejnené niektoré čísla a predpovede /ktoré sme už uviedli pre našich čitateľov v ostatných dňoch/, americkí novinári „prepadli“ Zacharovovú a žiadali, aby spresnila presný počet amerických diplomatov, ktorí pracujú v Rusku, a pochopiteľne, počet diplomatov, ktorých vyhostia.

Zacharovová im navrhla, aby si sami vypočítali počet amerických diplomatov, ktorých vyhostia /ako vieme, by to malo byť asi 250 zamestnancov amerických diplomatických inštitúcií/. Vysvetlila to tým, že počty ruských diplomatov, ktorí pracujú v USA, sú známe a preto si americkí novinári ľahko môžu porovnať súčasné počty na oboch stranách a zistiť, koľko Američanov vypoklonkujú v rámci „vyrovnávania počtov“...

Zistilo sa, že samotní americkí novinári nevedia, koľko ich diplomatov pracuje v Rusku: „Americkí média ma normálne prepadli a zasypali ma otázkami, koľko amerických diplomatov pracuje v Rusku! Poradila som im, aby sa obrátili na svoje diplomatické inštitúcie v Rusku a tam hľadali informácie. Odpovedali mi, že „Američania mlčia,“ napísala Zacharovová, ktorú tiež prekvapilo, že americkí diplomati utajujú pravdu pred svojimi novinármi. Žeby to boli tajné informácie?..

„Dúfam, v Bielom dome budú ochotnejší a zhovorčivejší a oficiálne predsa prezradia, koľko  amerických diplomatov pracuje v Rusku. A okrem toho všetky americké média boli prekvapení „tvrdosťou našich odvetných opatrení“... Hm... Sú ozaj tvrdé? Nuž, ak si to myslia... Je to desivé. Až tuhne krv,“ ironicky poznamenala Mária Zacharovová.

Pripomenula, že ani Washington nekonal v rukavičkách. „Našim diplomatom pred Novým rokom dali menej, ako 24 hodín, aby zakonzervovali náš diplomatický majetok, nehnuteľnosti. A dali 72 hodiny na to, aby 35 diplomatov spolu s rodinami a deťmi si pobalili veci a opustili krajinu. Nebolo to tvrdé?.. Ruská strana s odvetnými opatreniami čakala 7 mesiacov. My sme niekoľko razy rokovali s našimi americkými kolegami, ale vždy bez výsledku,“ vysvetlila.

Podčiarkla, že k ruskej odvete by ani nedošlo, keby americký Senát neprijal nový balík sankcií voči Rusku – teda urobil ďalší nepriateľský krok. „A potom... Nikoho len tak nevyhosťujeme. Navrhli sme vyrovnať počet diplomatov v Rusku a USA – nech bude parita... Sú to tvrdé opatrenia? Ozaj je to desivé. Až tuhne krv,“ v ironicko-sarkastickom tóne uzavrela svoj komentár hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

98 %
(110 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1181x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1718x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1640x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1458x 👤eugenius
,