asfasdf ×

NázorObčana.sk

Londýn zaraďuje spiatočku: vstup prisťahovalcov z EÚ nebude ohraničený hneď po Brexite v marci 2019, ale až neskôr

 Aktuality

Napriek tomu, že britská vláda preferuje „tvrdý Brexit“, je nútená čiastočne meniť svoje plány. Pôvodne plánovala, že radikálne obmedzí vstup prisťahovalcom z EÚ hneď po Brexite, v marci 2019, ale začína robiť zmeny a ústupky.

01 August
2017 19:11:53

 

Foto: Facebook

Dokonca to priznala aj britská ministerka vnútra Amber Ruddová, ktorá uviedla, že podľa všetkého, tvrdšiu migračnú politiku vo Veľkej Británii voči občanom Európskej únie ešte nezavedú na jar 2019, ale až neskôr. „Vstup prisťahovalcov z Európskej únie do našej krajiny  nebude rýchlo ohraničený v marci 2019 roka, ako sa to pôvodne plánovalo. Prisťahovalci za prácou budú môcť aj naďalej prichádzať do Veľkej Británie počas prechodného obdobia,“ priznala ministerka.

Vysvetlila, že prechodné obdobie bude určené za účelom, aby nevypukla neistota a aby to nebola „šoková terapia“ pre britských zamestnávateľov, ktorí majú zamestnancov z EÚ. Priznala, že vláda si všíma nespokojnosť a neistotu britských zamestnávateľov a nechce im robiť problémy. Vláda si uvedomuje, že môže nastať nedostatok pracovníkov v rôznych oblastiach britského hospodárstva práve kvôli prudkému zníženiu pracovnej migrácie z Európy. Britská vláda mieni eliminovať tento negatívny dopad.

Vysvetlila, že sa zástupcovia zákonodarných a výkonných organov sa touto otázkou budú zaoberať na jeseň, hneď po návrate z dovoleniek. Vtedy určia presnejšie mantinely  prechodného obdobia a konkrétne podmienky zamestnávania prisťahovalcov z Európskej únie. Prezradila, že vláda pociťuje nátlak z rôznych strán a mnohí politici a spoločnosti žiadajú, aby čo najskôr určila podmienky pre zamestnávanie cudzincov, aby v tejto otázke potom nevypukol chaos. Britská ministerka vnútra Amber Ruddová priznala, že Veľká Británia aj naďalej bude potrebovať pracovnú silu zvonka.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 389x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 639x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 918x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,