asfasdf ×

NázorObčana.sk

Aby liekov bolo viac a boli lacnejšie: v Bielorusku vytvárajú štátny holding na výrobu farmaceutickej produkcie

 Aktuality

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko podpísal nariadenie č. 258 o vytvorení štátneho holdingu na výrobu farmaceutickej produkcie: v krajine by mal byť dostatok kvalitných a cenovo prístupných domácich liekov.

02 August
2017 19:19:58

 

Foto: Facebook

„Vytvorenie holdingu sa uskutočňuje za účelom zvýšenia efektivity riadenia štátnych  podnikov. To dosiahneme prostredníctvom zabezpečenia nezávislosti orgánov, ktoré budú vydávať licencie, štátnej registrácie liečivých prostriedkov a preparátov a certifikácie výrobkov v súlade so svetovou praxou, ako aj zjednotením spoločností farmaceutického odvetvia za účelom zvýšenia ich konkurencieschopnosti na svetových trhoch, optimalizácii štruktúr riadenia a zníženia nákladov“, uvádza sa v nariadení.

V súlade s daným nariadením likvidujú department farmaceutického priemyslu. Jeho funkcie a úlohy v oblasti štátneho regulovania farmaceutického priemyslu prevezme ministerstvo zdravotníctva Bieloruska.

Počas pracovného stretnutia prezídia Rady ministrov pre otázky rozvoja Borisovského okresu, ktoré sa uskutočnilo na Borisovskom závode medicínskych preparátov, bieloruský premiér Andrej Kobjakov vyhlásil, že ceny liekov v Bielorusku zostanú na príslušnej úrovni, aby boli dostupné pre všetky kategórie občanov.

„Ministerstvo protimonopolného regulovania a obchodu práve pripravuje analýzu trhu a cien, a to nielen domácich, ale aj importovaných tovarov. Ľudia nebudú platiť viac za lieky – ani za domáce, ani za importné,“ podčiarkol Kobjakov. Prízvukoval, že treba pokračovať v nahrádzaní zahraničných liekov domácimi. Dodal, že na bieloruskom trhu budú prítomné všetky potrebné medicínske preparáty – ako domáce, tak aj zahraničné a nedostatok liekov nehrozí, ako nehrozia ani vysoké ceny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 546x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius
,