asfasdf ×

NázorObčana.sk

Asociácia európskeho biznisu vystúpila proti hospodárskym sankciám USA voči Rusku

 Aktuality

Asociácia európskeho biznisu /AEB – Assotiatin of European Businesse/ vystúpila proti hospodárskym sankciám USA voči Rusku a zverejnila príslušné vyhlásenie na svojom portálu. Vyzvala európske štáty, aby dosiahli rozumný kompromis.

04 August
2017 13:11:17

 

Foto: Facebook

Vo svojom vyhlásení uvádza, že členovia AEB – Assotiatin of European Businesse vyjadrujú nesúhlas s uvalením hospodárskych sankcií voči Rusku a sú presvedčení, že Spojené štáty konajú nezodpovedne. „Sme presvedčení, že práve biznis je jedným s najlepších spájajúcich štáty a ľudí prostriedkov a preto princípy slobodného obchodu by nemali byť v žiadnom prípade obmedzené,“ uvádza sa vo vyhlásení.

„Asociácia vyzýva hlavy štátov a vlády EÚ, USA a Ruska, aby vypracovali novú stratégiu vzájomných vzťahov, ktorá by umožnila oddeliť biznis od politiky a nájsť spoločné rozhodnutie v duchu mieru a ústretovosti, ktoré by vyhovovalo všetkým,“ zdôrazňuje sa vo vyhlásení Asociácie európskeho biznisu, členmi ktorej je viac ako 500 spoločností z Európskej únie a ktorá má celkom dobré vzťahy ako s ruskými firmami a podnikmi, tak aj s inštitúciami Euroázijského hospodárskeho spoločenstva. 

Šéf Americkej obchodnej komory v Rusku Alexis Rodzjanko v tejto súvislosti povedal, že nové sankcie USA neovplyvnia biznis amerických spoločností, ktoré podnikajú na ruskom trhu. Podčiarkol, že pokus o vytlačenie Ruska zo svetového a európskeho energetického trhu je odsúdený na neúspech. „Nepodarilo sa to v 70.-ch rokoch minulého storočia, nepodarí sa to ani teraz,“ zdôraznil Alexis Rodzjanko.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 479x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 656x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 523x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 771x 👤eugenius
,