asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské ministerstvo zahraničia: „Pod maskou svojej „výnimočnosti“ USA povýšenecky ignorujú názory a záujmy iných štátov“

 Aktuality

Americko-ruská diplomatická a sankčná vojna naberá obrátky. Na nové americké sankcie Kremeľ odpovedal protisankciami a ruské ministerstvo zahraničia oficiálne oznámilo, že zavádza protiopatrenia a pohrozilo, že to nemusí byť všetko...

05 August
2017 21:03:18

 

Foto: Kremlin

„V Kongrese USA sa dňa 27. júla skončilo hlasovanie o novom zákone, ktorý zavádza prísnejšie sankcie voči Rusku. Toto je ďalší dôkaz vrcholnej agresivity Spojených štátov v medzinárodných záležitostiach. Pod maskou svojej „výnimočnosti“ USA povýšenecky ignorujú názory a záujmy iných štátov.


Je dobre známe, že Ruská federácia v minulosti podnikla a v súčasnosti podniká všetky možné kroky, aby normalizovala bilaterálne vzťahy, rozvíjala kontakty a spoluprácu s USA v najdôležitejších otázkach medzinárodnej agendy, v prvom rade v oblasti boja s terorizmom, šírenia zbraní hromadného ničenia, protizákonného obchodu s drogami, nelegálnej migrácie, počítačovej kriminality atď. Vychádzali sme a aj vychádzame z toho, že svetové problémy sa dajú efektívne riešiť iba spoločnými silami. Sme presvedčení, že sa podobným názorom stotožňuje väčšina obyvateľov planéty.


Spojené štáty zatiaľ pod absolútne vymyslenou zámienkou, že Rusko zasahuje do ich vnútorných záležitostí, vytrvalo realizujú jednu za druhou tvrdé protiruské akcie. Toto všetko sa prieči zásadám medzinárodného práva, odporuje ustanoveniam Charty OSN, pravidlám WTO či elementárnym pravidlám civilizovanej medzinárodnej komunikácie.


V USA sa prijímajú rozhodnutia o protiprávnych sankciách voči Ruskej federácii, odníma sa ruský diplomatický majetok zaevidovaný v právne záväzných bilaterálnych dokumentoch, vykazujú sa z krajiny ruskí diplomati. Ide o zjavné porušenie Viedenského dohovoru o diplomatických stykoch a všeobecne uznávanej diplomatickej praxe.


Schválenie nového zákona o sankciách veľmi názorne ukázalo, že vzťahy s Ruskom sa stali rukojemníkom vnútropolitického boja prebiehajúceho v samotných Spojených štátoch. Okrem toho si nový zákon kladie za cieľ s použitím politických nástrojov vytvoriť pre USA v globálnej ekonomike nekalé konkurenčné výhody.

Podobné vydieranie, ktorým sa má dosiahnuť obmedzenie vzájomnej spolupráce zahraničných partnerov a Ruska, znamená ohrozenie pre mnohé krajiny a pre medzinárodný obchod.


Bez ohľadu na neustále invektívy Washingtonu sme sa správali a aj teraz sa správame zodpovedne a zdržanlivo, a doteraz sme na zjavné provokácie neodpovedali. Avšak nedávne udalosti svedčia o tom, že v Spojených štátoch sa v istých kruhoch udomácnila rusofóbia a kurz na otvorenú konfrontáciu s našou krajinou.


V súvislosti s tým požadujeme od americkej strany, aby do 1. septembra t.r. uviedla počet diplomatických a technických zamestnancov, ktorí pracujú na veľvyslanectve Spojených štátov v Moskve a na generálnych konzulátoch v Petrohrade, Jekaterinburgu a Vladivostoku, do prísneho súladu s počtom ruských diplomatov a členov technického personálu, ktorí sa nachádzajú v USA.

To znamená, že celkový počet osôb pracujúcich na amerických diplomatických a konzulárnych úradoch v Ruskej federácii, bude znížený na 455. V prípade ďalších jednostranných krokov amerických orgánov, ktoré budú mať za následok zníženie počtu našich diplomatov v USA, bude nasledovať zrkadlové odvetné opatrenie.
 

Ruská strana s účinnosťou od 1. augusta pozastavuje veľvyslanectvu USA možnosť využívať všetky skladové priestory na Dorožnej ulici v Moskve a rekreačné zariadenie v rekreačnej oblasti Serebrianyj bor. Vyhradzujeme si právo prijať aj ďalšie odvetné opatrenia, ktoré sa môžu dotýkať záujmov USA,“ uvádza vo svojom vyhlásení ruské ministerstvo zahraničia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1169x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1113x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1030x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1889x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,