asfasdf ×

NázorObčana.sk

Michail Saakašvili: „Ukrajinská „elita“ 25 rokov zabíjala krajinu. Ukrajinci to zatiaľ prežili – je to hrdinský národ“

 Aktuality

Exprezident, exgubernátor, človek bez občianstva Michail Saakašvili počas svojej zástavky v Litve poskytol pozoruhodný rozhovor litovskej televízii a v relácii „V centre pozornosti“ porozprával o súčasnej situácii na Ukrajine.

11 August
2017 18:41:31

 

Foto: Facebook

Vyhlásil, že na Ukrajine vládnu oligarchovia a korupčníci, ale politici, poslanci a ministri to sú iba babky. Porozprával o tom, prečo už nie je gubernátorom Odesy, nie je kamarátom Porošenka a prečo musel utekať z Ukrajiny. Tvrdil, že prezident Porošenko je jeden z najväčších korupčníkov v krajine. Keďže, podľa Saakašviliho slov, Gruzínec začal bojovať proti korupcii v krajine, hneď sa stal nepriateľom prezidenta.

Vysvetlil, že všetky obvinenia voči nemu boli vymyslené a celá kauza bola dobre zinscenovaná a „dôkazy“ boli sfalšované. Tvrdil, že v súčasnej Ukrajine je to veľmi jednoduché a bežné: „Niekto za mňa vymyslel politickú stranu, napísal nejaké heslá, dokonca sfalšovali môj podpis pod dokumentmi tejto strany. Na Ukrajine podobné falzifikácie sú bežným javom. A potom ma obvinili zo všetkých hriechov. Oligarchovia a korupčníci pocítili nebezpečenstvo a rýchlo sa ma zbavili,“ zdôraznil.

Podčiarkol, že prezident Porošenko, ako povedal, ho „podlo, zbabelo, tajne a protizákonne zbavil ukrajinského občianstva“. Saakašvili tvrdil, že svoju pravdu mieni dokázať na súde a zatiaľ musí cestovať po Európe s neplatným ukrajinským pasom. Moderátor ho upozornil, že je to tiež protizákonne. Saakašvili súhlasil.

„Samozrejme, a čo mám robiť? Ale mnohí chápu, čo sa deje. Napríklad, v USA som sa podrobil pasovej kontrole a neboli ani najmenšie problémy. To isté bolo v Poľsku a tu, v Litve. Niektorí ma označujú za politického lídra, ktorý nemá svoju krajinu. Ale pociťujem podporu ľudí ako na Ukrajine, tak aj v Gruzínsku. Niekoľko dní strávil som v Poľsku a aj tam  som cítil podporu,“ tvrdil Michail Saakašvili. .   

Problémy mnohých postsocialistických krajín vysvetlil zákernou činnosťou oligarchov: „Postsovietskym krajinám vládnu oligarchovia. Pozrite sa, čo sa deje v Moldavsku, na Ukrajine, v Gruzínsku. Parlamentné a prezidentské voľby v týchto krajinách nič neznamenajú. Moc v rukách majú tí, ktorí majú peniaze. Zároveň riadia média, súdnictvo, políciu, tajné služby a pod. Môžu si robiť všetko, čo chcú. Keď príde čas volieb, napíšu tie čísla, ktoré potrebujú a vyhrajú voľby. Všetko sfalzifikujú. Treba povedať, že Putin nepotrebuje nič falzifikovať. Organizuje oficiálne voľby a ničoho sa nebojí, pretože v Rusku všetci vedia, kto je kto. Ale v ostatných krajinách všetci sa tvária, že sú slepí... „ podčiarkol.

Kritizoval súčasné vedenie Ukrajiny, Gruzínska a Moldavska: „Veď oni rodia srandu zo súčasného systému! Ich systém nemá nič spoločné s demokraciou. Mám otázku: ako chceme zvíťaziť nad Ruskom, ak máme horší systém, ako v Rusku? Potrebujeme jasný, priezračný systém, v ktorom sa ľudia dokážu realizovať. Ako budú bojovať o svoju krajinu, ak sa necítia, že sú jej súčasťou?“ podčiarkol.

Zdôraznil, že ukrajinská „elita“ 25 rokov zabíjala krajinu. „Ukrajinci to zatiaľ prežili – je to hrdinský národ. Na Ukrajine zarábajú iba priatelia Porošenka a samotný prezident. Všetky hlavné vojenské zákazky prechádzajú cez ruky Porošenka a jeho kamarátov. Oligarchovia si myslia, že vojna je to veľmi vhodné obdobie, aby si zarobili. A to vlastne aj robia,“ zdôraznil Michail Saakašvili v závere svojho rozhovoru pre litovskú televíznu stanicu.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

USA priznali, že „an-Nusra“ používa v Sýrii chemické zbrane

 

Štátny department USA po prvýkrát priznali, že teroristi „Hayat Tahrir al-Sham“, ktorí sú v spojen...

📅23.10.2017 0 75x 👤eugenius

Branislav Fábry: Katalánsko po deklarácii nezávislosti

 

Niet pochýb, že jednou z hlavných otázok súčasnej Európy je téma budúceho vývoja Katalánska, ktoré...

📅22.10.2017 0 205x 👤eugenius

Spľasla bublina ďalšieho škandálu: Európska únia nenašla porušenie zákona v kauze, keď spoločnosť Siemens dodala turbíny na Krym

 

Šéfka zahraničnej politiky Európskej únie Federica Mogherini odpovedajúc na otázky členov Európskeho ...

📅22.10.2017 0 248x 👤eugenius

Prieskum verejnej mienky v Rusku: „Krym nepredáme, nezaplatíme, je jednoducho náš a vždy bol“

 

Rusi podrobili kritike nápad českého prezidenta, že by mali Kyjevu zaplatiť za opätovné pripojenie polo...

📅21.10.2017 0 509x 👤eugenius

Vtip na dnes

Pred svätou bránou je ceduľa s nápisom "muži pod papučou" a za ňou dlhá rada chlapov. Vedľa je druhá "Muži, ktorí neboli pod papučou" a za ňou stojí poslušne jeden chlap. Svätý Peter sa na to díva, pristúpi k tomu jednému mužovi a pýta sa: - a Ty prečo tu stojíš tak sám? A chlapík na to: - čo ja viem? manželka ma sem postavila

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,